Diego Costa odrzucił oferty z Brazylii i Turcji

Diego Costa
Diego Costa fot. PressFocus

Diego Costa po rozwiązaniu umowy z Atletico Madryt pozostaje wolnym zawodnikiem. Najwyraźniej jednak nie chce szybko związać się z nowym pracodawcą. Według informacji Sky Sports piłkarz zdążył już odrzucić oferty od klubów z Brazylii i Turcji.

Diego Costa według medialnych doniesień jest zdeterminowany, aby wrócić do Premier League. Przypomnijmy, że w przeszłości zawodnik bronił barw Chelsea FC. Ostatnio natomiast pojawiały się informacje, że chętni na pozyskanie piłkarza są decydenci Wolverhampton Wanderers.

Środkowy napastnik w każdym razie wciąż nie podjął decyzji na temat swojej przyszłości. Z wielu plotek żadna nie ma odzwierciedlenia w zaawansowanych rozmowach na temat parafowania umowy.

Diego Costa wybredny, nastawił się na konkretną ligę

Urodzony w Lagarto zawodnik w trakcie trwającej kampanii wystąpił w zaledwie siedmiu meczach. Niemniej strzelił w nich dwa gole. Diego Costa w swoim piłkarskim CV może pochwalić się również takimi klubami jak: Rayo Vallecano, Celta Vigo, czy Sporting Braga.

Ciekawostką jest fakt, że w trakcie swojej kariery piłkarz zaliczył występy w dwóch reprezentacjach. W drużynie narodowej Brazylii zaliczył dwa spotkania. Zdecydowanie częściej grał jednak w reprezentacji Hiszpanii, notując w niej 24 występy, w których strzelił 10 goli.

32-latek w trakcie swojej kariery wygrał dwukrotnie mistrzostwo Anglii, a ponadto Puchar Ligi Angielskiej, mistrzostwo Hiszpanii, Puchar Hiszpanii, Ligę Europy i trzykrotnie Superpuchar Europy. Łącznie w trakcie swojej kariery rozegrał 308 meczów, w których zdobył 141 bramek. Najczęściej grał jako środowy napastnik, ale zaliczył też występy na prawy, czy lewym skrzydle.

Komentarze