De Ligt w środę na testach medycznych w Turynie?

Mathijs De Ligt
Mathijs De Ligt fot. Grzegorz Wajda

– Matthijs De Ligt uzgodnił warunki indywidualnego kontraktu z Juventusem FC, a teraz wszystko zależy od Ajaxu – potwierdził doniesienia mediów menedżer Holendra w osobie Mino Raioli. Ostatnio pojawiły się głosy, że 19-latek może zasilić szeregi FC Barcelony lub Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

Już od ponad tygodnia wiadomo, że De Ligt zawarł z mistrzami Włoch porozumienie, dzięki któremu może związać się z Juventusem umową na pięć lat, na mocy której rocznie zarabiałby dziewięć milionów euro plus premie.

Pierwsza oferta Juventusu ws. zawodnika wynosiła 50 milionów euro, co było podyktowane tym, że według De Telegraaf piłkarz miał otrzymać od swojego klubu zgodę na transfer za tę sumę, jeśli wstrzyma się ze zmianą klubu do 2019 roku.

– De Ligt uzgodnił już warunki z Juventusem, a teraz czekamy już tylko na decyzje władz Ajaxu w sprawie. W każdym razie inny transfer nie wchodzi na razie w grę, bo to nie w stylu zawodnika – mówił agent reprezentanta Holandii.

Włoskie środki masowego przekazu sugerują, że w najbliższą środę De Ligt pojawi się w stolicy Piemontu, aby przejść testy medyczne przed finalizacją transakcji.


Komentarze