Dawid Kownacki oficjalnie zmienił klub. “Emanuje groźbą zdobycia bramki”

Dawid Kownacki w nowym sezonie będzie rywalizował w Bundeslidze. Polski zawodnik będzie bronił barw Werderu Brema, o czym klub z Weserstadion oficjalnie poinformował w swoich mediach społecznościowych.

Dawid Kownacki
Obserwuj nas w
fot. Imago / Uwe Kraft Na zdjęciu: Dawid Kownacki
  • Dawid Kownacki oficjalnie zmienił pracodawcę
  • W następnym sezonie 26-latek będzie bronił barw Werderu Brema
  • Do drużyny z Weserstadion siedmiokrotny reprezentant Polski trafił na zasadzie wolnego transferu

Kownacki nowym zawodnikiem Werderu Brema

Dawid Kownacki został pierwszym nowym zawodnikiem Werderu Brema przed startem nowego sezonu. 26-latek trafił do ekipy z Weserstadion na zasadzie wolnego transferu.

– Cieszymy się, że udało nam się przekonać Dawida do naszej koncepcji i że zdecydował się pójść drogą Werderu, bo wiedzieliśmy, że inne kluby w Bundeslidze też starają się go pozyskać. Jesteśmy przekonani, że wzbogaci nas swoimi umiejętnościami ofensywnymi – wyjaśnił Clemens Fritz, szef skautingu i profesjonalnej piłki nożnej w Werderze Brema.

Trener Ole Werner również nie może się doczekać, kiedy będzie miał nowego zawodnika w trakcie treningów. – Dawid to elastyczny napastnik, który szuka swoich przestrzeni i emanuje groźbą zdobycia bramki. W bieżącym sezonie sprawdził się zarówno jako strzelec goli, jak i rozgrywający. Jako siedmiokrotny reprezentant Polski, uczestnik europejskich pucharów z Lechem Poznań i były zawodnik Sampdorii Genua, był w stanie zdobyć ważne międzynarodowe doświadczenie, które może nam pomóc – powiedział szkoleniowiec bremeńczyków.

Polski piłkarz nie ukrywa radości, że dołączył do Werderu. – Miałem kilka ofert z klubów z Bundesligi, ale w końcu czynnik dobrego samopoczucia również odegrał decydującą rolę. W naszych rozmowach Frank Baumann, Clemens Fritz i Ole Werner dali mi bardzo jasny obraz tego, jak mnie postrzegają, czego ode mnie oczekują i jak działa zespół i cały klub – mówił Kownacki.

– Dla mnie jest to bardzo ważny czynnik przy podejmowaniu decyzji. Ponadto Werder Brema zaliczył dobry sezon. Można poczuć, że zespół i interakcja z trenerem i zarządem klubu są jak najbardziej na miejscu – uzupełnił Polak.

Czytaj więcej: Ekspert stanowczo o skandalu w meczu Górnik – Pogoń. “Nie do wiary”

Komentarze