Rekord transferowy RB Lipsk. Nowy defensor ogłoszony

David Raum
fot. PressFocus Na zdjęciu: David Raum

RB Lipsk zbroi się przed startem ligowego sezonu. W niedzielę poinformowano o transferze lewego defensora Davida Rauma, który w minionej kampanii był jednym z największych objawień całej Bundesligi. Z różnych informacji wynika, że to najdroższa transakcja w historii klubu.

  • W minionym sezonie David Raum reprezentował barwy Hoffenheim. W 32 ligowych meczach strzelił 3 bramki i zaliczył 13 asyst
  • Teraz 24-latek ma szansę do pokazania swoich umiejętności na najwyższym poziomie. RB Lipsk zapłaciło za niego blisko 30 milionów euro (razem z bonusami)
  • Dziewięciokrotny reprezentant Niemiec podpisał kontrakt do 30 czerwca 2027 roku

Błyskawiczny progres Davida Rauma

Jeszcze do niedawna David Raum występował na zapleczu Bundesligi, reprezentując barwy Greuther Furth. W poprzednim sezonie skorzystać z jego usług zdecydowało się Hoffenheim, a lewy defensor odpłacił się świetną grą.

Raum zaimponował przede wszystkim umiejętnościami w ofensywie. Grając na lewej stronie defensywy zdołał zanotować statystyki na poziomie 3 trafień i 13 asyst, co stanowiłoby niezłe liczby nawet dla skrzydłowego. Jego występy zaowocowały powołaniem do seniorskiej reprezentacji Niemiec, w której na ten moment zagrał już dziewięć razy.

Charakterystyka 24-latka przypasowała do gusty trenerowi RB Lipsk Domenico Tedesco. Jego zespół korzysta w swojej taktyce z wahadłowych, zatem obecność na boisku świetnego w grze do przodu Rauma była bardzo kusząca.

Według różnych źródeł, RB Lipsk zdecydował się zapłacić za Rauma niemal 30 milionów euro, co stanowiłoby najdroższą transakcję w historii klubu. Dotychczas przedstawiciel Bundesligi najwięcej wydał za Naby’ego Keity.

Raum podpisał kontrakt do 30 czerwca 2027 roku. W rozmowie z klubowymi mediami nie krył zadowolenia spowodowanego możliwością gry na najwyższym poziomie.

Przychodzę do miasta oszalałego na punkcie piłki nożnej, ze wspaniałym stadionem i klubem, który uchodzi za atrakcyjny. Mogę teraz grać w Lidze Mistrzów z RB Lipsk i rozwijać się tutaj w idealnym środowisku. Teraz bardzo czekam na poznanie drużyny, aby móc szybko się zintegrować, a wkrótce także pomóc na boisku – mówi Raum.

Zobacz również: Kehl tonuje nastroje względem walki o mistrzostwo Niemiec

Komentarze