Co z transferem Barcelony? Dzisiaj decyzja

Julian Araujo
PressFocus Na zdjęciu: Julian Araujo

Dzisiaj Barcelona otrzyma decyzję w sprawie przenosin, które miały zostać sfinalizowane w ostatnich minutach zimowego okienka transferowego. Czy Julian Araujo trafi na Camp Nou już teraz? O wszystkim rozstrzygnie FIFA.

  • Julian Araujo miał zastąpić Hectora Bellerina na Camp Nou
  • Barcelona doszła do porozumienia z LA Galaxy, ale transfer, przynajmniej na tę chwilę, nie doszedł do skutku
  • FIFA zadecyduje tym, czy przenosiny prawego obrońcy do Barcy “faktycznie nie doszły do skutku”

Julian Araujo zagra w Barcelonie dopiero w lecie?

Przypomnijmy – Barcelona pod koniec styczniowego okienka szukała prawego obrońcy, który miał zastąpić odchodzącego do Sportingu Hectora Bellerina. Duma Katalonii rozpoczęła starania o pozyskanie Juliana Araujo z Los Angeles Galaxy. Blaugrana zaproponowała klubowi z MLS wypożyczenie z opcją wykupu, na co początkowo nie chcieli przystać włodarze The Gals. Jednak ostatecznie oferta Barcy została zaakceptowana i Araujo mógł trafić do Europy już w zimie.

Chociaż Barcelona i LA Galaxy podpisały wszystkie wymagane dokumenty, transakcja nie doszła do skutku, ponieważ z ich przesłaniem o 20 sekund spóźniła się MLS. Sprawa jest na tyle niejednoznaczna i niejako także kontrowersyjna, dlatego o tym, czy faktycznie porozumienie z ostatnich chwil Deadline Day upadło, rozstrzygnie FIFA.

Dzisiaj poznamy decyzję światowej federacji, która zadecyduje o ważności transferu Araujo. Jeżeli Meksykanin nie przeniesie się na Camp Nou już teraz, bez wątpienia zmieni klubowe barwy w lecie.

Zobacz także:

Barcelona spóźniła się z transferem młodego defensora. Będzie odwołanie do FIFA
Julian Araujo

Wygląda na to, że Julian Araujo ostatecznie nie przejdzie do Barcelony. Dokumentacja ws. tego transferu nie została przesłana na czas. “Duma Katalonii” spróbuje odwołać się do FIFA. Julian Araujo najprawdopodobniej zostanie w LA Galaxy Barcelona nie zdążyła na czas sfinalizować tego transferu Włodarze “Blaugrany” spróbują jednak odwołać się do FIFA Julian Araujo nie dla Barcelony?

Czytaj dalej…

Komentarze