Ciekawy transfer BVB. Ogromna kwota za nastolatka

Julien Duranville
PressFocus Na zdjęciu: Julien Duranville

Borussia Dortmund potwierdziła przenosiny Juliena Duranville’a. Klub z Signal Iduna Park pozyskał skrzydłowego na zasadzie transferu definitywnego z Anderlechtu. Belgowie otrzymali za swojego piłkarza 8,5 miliona euro, a ta kwota może wzrosnąć o ewentualne bonusy. Warto zaznaczyć, że nowy zawodnik BVB to zaledwie szesnastolatek.

  • Julien Duranville zamienił Anderlecht na Borussię Dortmund
  • Niemcy za belgijskiego skrzydłowego zapłacą łącznie 11,5 mln euro
  • To czwarty najdroższy 16-latek w historii futbolu

Borussia kupuje 16-latka za imponującą kwotę

Julien Duranville został wykupiony przez Borussię Dortmund za 8,5 miliona euro. Kwota ta może wzrosnąć o bonusy wynoszące trzy miliony. Belgijski skrzydłowy urodził się w 2006 roku, a w koszulce Anderlechtu zadebiutował 4 września 2022 roku, w zremisowanym 2:2 pojedynku z Oud-Heverlee Leuven. Premierowe starcie w barwach Fiołków Duranville może zaliczyć do niezwykle udanych, ponieważ zaledwie sześć minut po wejściu na murawę wpisał się na listę strzelców.

Kontrakt Duranville’a będzie obowiązywał do 30 czerwca 2027 roku. W umowie zawarto opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Wychowanek Royal Sporting Club Anderlecht to aktualnie plasuje się na 4. miejscu w hierarchii najdroższych szesnastolatków. Przed nim znajdują się tylko Pietro Pellegri (21 milionów euro), Willem Geubbels (20 mln) oraz Pedri (17,5 mln).

W tym sezonie Duranville rozegrał łącznie dziesięć spotkań w pierwszej drużynie Anderlechtu i zdobył jedną bramkę. Sześć meczów przypadło na Jupiler Pro League, natomiast cztery na pojedynki w Lidze Konferencji Europy.

Komentarze