Callum Hudson-Odoi
Callum Hudson-Odoi PressFocus

Chelsea zimą ponownie odrzuci oferty Bayernu za skrzydłowego

Jak donosi “Daily Mail”, Bayern Monachium zimą ponownie ruszy po Calluma Hudsona-Odoi i, ponownie, ma spotkać się z odmową ze strony Franka Lamparda i włodarzy Chelsea.

Wychowanek Chelsea był kuszony przez Bayern Monachium już latem. Wówczas Bawarczycy chcieli wypożyczyć Anglika na rok z opcją wykupu. Frank Lampard zaoponował, twierdząc, że potrzebuje młodego skrzydłowego, by walczyć na wszystkich frontach. W poprzedniej kampanii Hudson-Odoi, pomimo licznych kontuzji, wystąpił w 33 meczach w seniorskim składzie Chelsea, w których zdobył trzy gole i sześć asyst. Po transferach gwiazd pokroju Timo Wernera i Hakima Ziyecha, liczba minut przeznaczonych dla 20-letniego Anglika zmalała. Mimo tego Frank Lampard zamierza ponownie odrzucać wszelkie oferty za swojego zawodnika.

Nie jest to wymarzona opcja dla samego gracza. Hudson-Odoi nie był uwzględniony w kadrze meczowej w trakcie dwóch ostatnich ligowych pojedynków Chelsea z Tottenhamem i Leeds United. Anglik wystąpił w tym sezonie w takiej samej liczbie spotkań Ligi Mistrzów (5), co Premier League i prawdopodobnie zagra też we wtorek z Krasnodarem. Hudson-Odoi wie jednak, że tak rzadkie pojawianie się w rozgrywkach krajowych sprawia, że jego szanse na powołanie przez Garetha Southgate’a na nadchodzące mistrzostwa Europy drastycznie spadają.

Trener Chelsea jest jednak realistą i choć spośród swoich skrzydłowych wyżej ceni Timo Wernera, Hakima Ziyecha czy Christiana Pulisica, wie, że w przypadku kontuzji któregoś z nich ewentualna nieobecność Hudsona-Odoi mogłaby być opłakana w skutkach, dlatego też nie zamierza nawet rozważać za 20-letniego Anglika.

Komentarze