Chelsea z ofertą za skrzydłowego Manchesteru City

Raheem Sterling
Pressfocus Na zdjęciu: Raheem Sterling

Raheem Sterling nie jest do końca zadowolony ze swojej roli w Manchesterze City. Sytuację tę planuje wykorzystać Chelsea, która jak przekazał Fabrizio Romano, złoży oficjalną ofertę za skrzydłowego Obywateli. Na transfer Anglika naciska Thomas Tuchel.

  • Sterling nie jest zadowolony z liczby minut otrzymywanych w Manchesterze City
  • Niezadowolenie Anglika chce wykorzystać Chelsea Londyn
  • Fabrizio Romano przekazał, że The Blues przygotowali ofertę za skrzydłowego

Wielki transfer wewnątrz ligi na horyzoncie

Pep Guardiola stosował wiele rotacji w formacji ataku Manchesteru City w zeszłym sezonie. Najczęściej ich ofiarą padał Raheem Sterling, który wiele ważnych meczów rozpoczynał na ławce rezerwowych. Takie traktowanie nie spodobało się Anglikowi, który nie jest zadowolony z czasu spędzonego na boisku. Angielskie media informowały w zeszłym tygodniu, że zawodnikiem interesuje się Chelsea Londyn, jednak wówczas nie doszło jeszcze do konkretnych kontaktów.

W niedzielę Fabrizio Romano przekazał, że The Blues przygotowali już konkretną ofertę za Sterlinga, którą planują przedstawić w najbliższym czasie włodarzom The Citizens. W swoim składzie chciałby mieć Thomas Tuchel. Niemiecki szkoleniowiec naciska na zarząd Chelsea, by ten zrobił wszystko co w jego mocy, żeby sprowadzić skrzydłowego na Stamford Bridge

Sterling w sezonie 2021/22 rozegrał dla Obywateli 47 meczów. Zanotował w nich 17 bramek i dziewięć asyst. Jego umowa wygasa wraz z końcem przyszłego sezonu. Portal Transfermarkt wycenia go obecnie na 70 milionów euro.

Sprawdź też: Wielki transfer napastnika pomiędzy klubami big six blisko

Komentarze