Chelsea
Chelsea fot. adidas

Chelsea też chce obrońcę Realu

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się obrońca Realu Madryt Sergio Reguilon, który ma za sobą świetny sezon, który spędził na wypożyczeniu w Sevilli. Jak informuje Sky Sports, do wyścigu o sprowadzenie 23-letniego zawodnika włączyła się Chelsea.

Czytaj dalej…

Menedżer londyńskiego klubu, Frank Lampard, chce podczas letniego okna transferowego sprowadzić do zespołu nowego lewego obrońcę. Dotychczas najczęściej wymieniany w kontekście przenosin do The Blues był reprezentacyjny obrońca Leicester City Ben Chilwell. Lisy nie chcą jednak słyszeć o sprzedaży swojego zawodnika, co sprawiło, że Chelsea zaczęła się rozglądać za innymi kandydatami.

Jednym z nich jest właśnie Sergio Reguilon, obrońca Realu Madryt, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Sevilli. 23-latek zbierał świetne recenzje za swoje występy, a ich podsumowaniem jest uznanie go najlepszym lewym obrońcą w lidze w zakończonym sezonie.

Everton złożył ofertę za Reguilona

Chelsea to kolejny przedstawiciel Premier League, który interesuje się sprowadzeniem Hiszpana. W ostatni weekend brytyjskie media poinformowały, że oficjalną ofertę Realowi Madryt w sprawie transferu złożyli przedstawiciele Evertonu, którzy zaoferowali za zawodnika 18 milionów funtów. Wszystko jednak wskazuje na to, że propozycja ta wkrótce zostanie przebita przez Chelsea.

Piłkarza chętnie w swoim zespole zatrzymaliby również przedstawiciele Sevilli, ale raczej nie mają szans w rywalizacji z angielskimi klubami. Tym bardziej, że Real Madryt będzie raczej optował za definitywnym transferem zawodnika, bowiem środki uzyskane z jego sprzedaży pomogą w załataniu dziury budżetowej.

Duża konkurencja w Realu Madryt

Mimo świetnego sezonu w Sevilli, w trakcie którego rozegrał 34 spotkania we wszystkich rozgrywkach, Reguilon nie może raczej myśleć o pozostaniu w drużynie Zinedine’a Zidane’a. Francuski szkoleniowiec ma bowiem do swojej dyspozycji doświadczonego Brazylijczyka Marcelo oraz Francuza Ferlanda Mendy’ego, który również może się pochwalić dobrym sezonem.

Komentarze