“Here we go”. Marc Cucurella wyląduje w Londynie

Marc Cucurella
fot. PressFocus Na zdjęciu: Marc Cucurella

Marc Cucurella zostanie nowym zawodnikiem Chelsea. Fabrizio Romano poinformował, że oba kluby doszły do porozumienia w sprawie kwoty transferu, która wyniesie 60 milionów euro.

  • Marc Cucurella był celem transferowym Manchesteru City, jednak zrezygnowano z niego na skutek wygórowanych oczekiwań Brighton
  • Chelsea porozumiała się z klubem Hiszpana w sprawie kwoty transferu, która wyniesie 60 milionów euro
  • Cucurella podpisze kontrakt ważny do 30 czerwca 2028 roku

Szybko przeprowadzony transfer

Jeszcze do niedawna nazwisko Cucurelli przewijało się w kontekście Manchesteru City. Faktycznie, mistrzowie Anglii negocjowali transfer hiszpańskiego defensora, ale zrezygnowali z niego na skutek wygórowanych żądań ze strony Brighton.

Takich oporów nie miała Chelsea, która bardzo szybko przeszła do działania. W taktyce Thomasa Tuchela Hiszpan może sprawdzić się zarówno w trzyosobowym bloku defensywnym, jak i na lewym wahadle, co skusiło władze do walki o jego podpis.

Nie minęło kilka dni od pierwszych medialnych doniesień, a The Blues są już na etapie finalizacji transakcji. Fabrizio Romano poinformował, że obie strony doszły do porozumienia w sprawie kwoty transferu, która wyniesie 60 milionów euro. Co więcej, do transakcji zostanie włączony 19-letni defensor Chelsea Levi Colwill. Londyńczycy zagwarantują sobie w tym przypadku możliwość odkupienia Anglika w przyszłości.

W czwartek Cucurella uda się do Londynu, aby przejść testy medyczne. Po nich dojdzie do podpisania kontraktu ważnego do 30 czerwca 2028 roku.

Pięciokrotny reprezentant Hiszpanii rozegrał w minionym sezonie 35 spotkań w Premier League, a jego dorobek wyniósł bramkę oraz asystę.

Zobacz również: Zacieśniła się współpraca między CANAL+ a Viaplay, dobre wieści dla fanów Premier League

Komentarze