Chelsea i Man Utd celują w skrzydłowego Bayernu

Kingsley Coman
Kingsley Coman fot. PressFocus

Chelsea i Manchester United wyraziły zainteresowanie Kinsgleyem Comanem z Bayernu Monachium, donosi Fussbal Transfers. Francuski skrzydłowy w tym sezonie strzelił siedem goli, a ponadto zaliczył 13 kluczowych podań. Kontrakt zawodnika z Bawarczykami obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Chelsea i Man Utd wywierają presję na Bayernie

Chelsea i Manchesteru United nie ukrywają, że latem mają plany wzmocnić się solidnie. Jednym z celów obu klubów jest właśnie reprezentant Francji. Coman co prawda chciałby kontynuować współpracę ze swoim aktualnym pracodawcą, rozważając jednocześnie przedłużenie umowy o kolejne trzy lata. Niemniej obie strony nie osiągnęły jeszcze porozumienia.

Pierwsza propozycja Bayernu obejmowała roczną pensję na poziomie 12 milionów euro, ale została odrzucona przez byłego zawodnika Juve. Medialne doniesienia sugerują, że Coman liczy na 16-17 milionów euro rocznie. Nie jest jednak jasne, czy podane liczby to wynagrodzenie brutto, czy netto.

Czerwone Diabły oraz klub z Londynu są natomiast zainteresowane pozyskaniem Francuza. Chociaż warte podkreślenia jest, że na dzisiaj żadne konkretne rozmowy w tej kwestii nie zostały jeszcze poruszone. Na dzisiaj mowa jest tylko o luźnym rozeznaniu tematu.

Coman do ekipy z Allianz Arena trafił latem 2017 roku, kosztując wówczas mniej więcej 21 milionów euro. Pierwsze kroki w piłce zawodnik stawiał natomiast w Paris Saint-Germain, któremu strzelił gola w finale Ligi Mistrzów w 2020 roku. Tym samym Bayern Monachium wygrał starcie z ekipą z ligi francuskiej 1:0.

Komentarze