Milan ogłosił długo wyczekiwany transfer napastnika

Charles De Ketelaere
fot. PressFocus Na zdjęciu: Charles De Ketelaere

Saga z udziałem Milanu i Charlesa De Ketelaere zakończona. Mistrz Włoch ogłosił we wtorek pozyskanie utalentowanego Belga, który podpisał kontrakt do 30 czerwca 2027 roku.

  • Milan od dawna pracował nad transferem Charlesa De Ketelaere
  • Utalentowany belgijski napastnik kosztował mistrzów Włoch około 35 milionów euro
  • De Ketelaere podpisał kontrakt do 30 czerwca 2027 roku. W nadchodzącym sezonie będzie występował z numerem 90.

Długo wyczekiwany ruch doczekał się finalizacji

Okienko transferowe Milanu dotychczas wypadało mizernie. Zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę największych ligowych rywali, którzy konsekwentnie zbroją się przed nadchodzącą walką o krajowe mistrzostwo.

“Rossoneri” bardzo długo negocjowali transfer Charlesa De Ketelaere, który był ich głównym i wymarzonym celem. Dla samego zawodnika możliwość przeprowadzki do Włoch również była bardzo kusząca, zatem jedyny znak zapytania stawiano przy negocjacjach między klubami.

Kilka dni temu media obiegły informacje, że rozmowy wreszcie przyniosły zamierzony efekt, a we wtorek otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie. Ośmiokrotny reprezentant Belgii został nowym zawodnikiem Milanu. Club Brugge zarobi na jego sprzedaży około 35 milionów euro.

De Ketelaere podpisał umowę, która wiąże go z mistrzem Włoch do 30 czerwca 2027 roku. W nadchodzącym sezonie będzie występował w koszulce z numerem 90.

21-latek to nominalny napastnik, który z powodzeniem może występować na obu skrzydłach, jak i na “dziesiątce”. W minionej kampanii na poziomie belgijskiej ekstraklasy strzelił 14 goli i zaliczył 7 asyst, a jego dobra gra przyciągnęła zainteresowanie wielu czołowych ekip. Najkonkretniejszy okazał się właśnie Milan, zatem to właśnie jego kibice będą już za chwilę podziwiać grę wszechstronnego Belga.

Zobacz również: Zieliński postawił veto w sprawie transferu do WHU

Komentarze