Trener Benfiki wyklucza styczniowy transfer Fernandeza

Enzo Fernandez
fot. PressFocus Na zdjęciu: Enzo Fernandez

W ostatnich dniach Chelsea wróciła do tematu Enzo Fernandeza. Trener Benfiki Roger Schmidt zapewnia, że żaden z zawodników wyjściowej jedenastki nie odejdzie w trakcie styczniowego okienka.

  • Chelsea nieustannie pracuje nad transferem Enzo Fernandeza
  • Sam zawodnik również jest nastawiony na przenosiny do Premier League
  • Roger Schmidt zapewnia, że nikt nie opuści zimą szeregów portugalskiego giganta

Benfica zatrzyma Fernandeza do lata

Świetne występy na mistrzostwach świata w Katarze sprawiły, że osoba Enzo Fernandeza zainteresowały się największe europejskie marki. Benfica od początku zakładała, że transfer będzie możliwy jedynie w przypadku aktywowania olbrzymiej klauzuli wykupu. Większość klubów zrezygnowała wówczas z prowadzenia negocjacji, a na faworyta w wyścigu po reprezentanta Argentyny wyrosła Chelsea. Londyńczycy nie obawiają się sporych wydatków, choć chcieli rozłożyć koszty transakcji na kilka lat, co ostatecznie doprowadziło do upadku rozmów z Benficą.

The Blues skupili się na realizowaniu innych celów transferowych. Zespół zasili między innymi Noni Madueke czy Mychajło Mudryk, którzy już niedługo mogą stanowić o sile ofensywy. Konieczne jest wzmocnienie również środka pola, dlatego kilka dni temu ponownie pojawiły się informacje o prowadzonych pracach w sprawie ściągnięcia na Stamford Bridge Fernandeza.

Sfinalizowanie transakcji zimą może stać się niewykonalne. Szkoleniowiec Benfiki Roger Schmidt zapewnia, że do końca styczniowego okienka transferowego zespołu nie opuści żaden zawodnik wyjściowej jedenastki.

– Patrząc na Enzo w takiej formie, widzę w nim zawodnika na najwyższym poziomie i bardzo szczęśliwego, że gra dla tego klubu. Nie sądzę, żeby coś innego było na jego głowie. Nie spodziewam się, żebyśmy stracili kolejnych zawodników z wyjściowej jedenastki. Widzę, że piłkarze są bardzo skoncentrowani i oczekuję, że on zostanie – mówi.

Chelsea ostrzy sobie tym samym zęby na pozyskanie Fernandeza latem. Wówczas Benfice będzie bardzo ciężko zatrzymać swoją wschodzącą gwiazdę, która również planuje podjąć kolejny krok w swojej błyskawicznie rozwijającej się karierze.

Zobacz również:

Reprezentant Niemiec na wylocie z Chelsea
Kai Havertz

Chelsea konsekwentnie prowadzi przebudowę ofensywy. Zakłada ona nie tylko pozyskanie nowych graczy, ale również sprzedaż tych, którzy zawodzą. Latem londyńczycy rozważą rozstanie z Kaiem Havertzem, który nie gwarantuje wystarczającej jakości. Chelsea rozważy sprzedaż Kaia Havertza Jest on wyceniony przez londyńczyków na 60 milionów euro Bayern Monachium nie jest zainteresowany pozyskaniem reprezentanta Niemiec Chelsea przyzna się

Czytaj dalej…

Komentarze