Camavinga szykuje się do zmiany klubu. Gigant w grze o 18-latka

Eduardo Camavinga
Eduardo Camavinga fot. PressFocus

Eduardo Camavinga według doniesień francuskich mediów podjął decyzję, że latem tego roku chce zmienić barwy klubowe. Ciekawe jest natomiast to, że zawodnik chce nadal grać we Francji.

  • Ważą się losy przyszłość Eduardo Camavingi. Kontrakt 18-latka obowiązuje do końca czerwca 2022 roku
  • Stade Rennes wyceniło młody talent na 100 milionów euro

Paris Saint-Germain ma plan, aby pozyskać talent ze Stade Rennes

Eduardo Camavinga ma kontrakt ważny ze Stade Rennes do końca czerwca 2022 roku. Tym samym piłkarz stoi przed wyborem, czy kontynuować swoją karierę w dotychczasowym klubie, czy zmienić pracodawcę. Jeśli zawodnik nie podpisze nowego kontraktu ze Stade Rennes, to już w styczniu przyszłego roku będzie mógł prowadzić rozmowy z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami.

Na dzisiaj mało prawdopodobne jest, aby Camavinga przedłużył kontrakt ze Stade Rennes. RMC Sport podaje, że zawodnik może dołączyć do Paris Saint-Germain w trakcie najbliższej sesji transferowej. Władze wicemistrzów Ligue 1 są podobno gotowi spełnić oczekiwana finansowe klubu piłkarza, wykładając na ewentualny transfer 100 milionów euro.

Camavinga to wychowanek Stade Rennes. W trakcie zakończonego już sezonu zawodnik wystąpił łącznie w 39 meczach, w których zdobył jedną bramkę, a ponadto zaliczył trzy asysty.

Gdyby transfer z udziałem trzykrotnego reprezentanta Francji do PSG stałe się faktem, to rywalizowałby o miejsce w składzie między innymi z Marco Verrattim, czy Anderem Herrerą. W lidze francuskiej mimo zaledwie 18 lat Camavinga zaliczył już 67 spotkań.

Komentarze