Lipsk wytypował już kandydata do zimowego transferu

Josip Sutalo i Kylian Mbappe
Pressfocus Na zdjęciu: Josip Sutalo i Kylian Mbappe

Lipsk w tym sezonie mocno rozczarowuje, co jest głównie pokłosiem słabej gry w defensywie. Klub poszukuje już rozwiązań tego problemu, a jednym z nich może być zimowy transfer obrońcy. Kandydatem do zasilenia szeregów Byków jest stoper Dinama Zagrzeb – Josip Sutalo.

  • RB Lipsk w tym sezonie prezentuje się fatalnie w defensywie
  • Byki tracą wiele bramek, a sztab szkoleniowy nie jest jak na razie w stanie temu zaradzić
  • Zimą klub postara się o sprowadzenie z Dinama Zagrzeb Josipa Sutalo

Utalentowany obrońca Dinama może wkrótce zmienić klub

Fatalne wyniki osiągane na starcie sezonu 2022/23 kosztowały Domenico Tedesco posadę szkoleniowca RB Lipsk. Na jego miejsce zarząd klubu postanowił zatrudnić Marco Rose, który w swoim debiucie rozgromił Borussię Dortmund 3:0. Byki rozegrały również dobry mecz przeciwko Realowi Madryt, dość pechowo przegrany 0:2 w samej końcówce. Dały się wówczas nie po raz pierwszy w tym sezonie we znaki kłopoty defensywne zespołu. 

Zespół z Red Bull Arena w 10 meczach tego sezonu stracił aż 23 bramki, co dla sztabu szkoleniowego jest wynikiem niedopuszczalnym. Częste błędy indywidualne obrońców i nieumiejętne stosowanie pułapki ofsajdowej kosztowały w tym sezonie drużynę utratę wiele punktów, dlatego zarząd klubu planuje latem sprowadzić nowego środkowego obrońcę, który uporządkuje nieco grę defensywną.

Jak przekazał Fabrizio Romano głównym kandydatem na tę pozycję jest zawodnik Dinama Zagrzeb – Josip Sutalo. 22-latek w tym sezonie prezentuje bardzo wysoką formę, a Dinamo Zagrzeb traci mało bramek. To w dużej mierze zasługa Chorwata. Na radarze ma go już kilka topowych europejskich klubów, dlatego Lipsk może nie mieć wcale łatwo z przekonaniem go do transferu.

Byki nawiązały już kontrakt z otoczeniem piłkarza, a w najbliższych miesiącach mają być prowadzone z nim kolejne rozmowy. Josip Sutalo w tym sezonie rozegrał jak na razie siedem meczów. 

Przeczytaj też: Obrońca nie przejął się brakiem transferu do Chelsea. “Zobaczymy zimą

Komentarze