Transferowy hit Bayernu. Mistrz wzmocni defensywę

Dayot Upamecano
Dayot Upamecano PressFocus

Bayern Monachium znalazł już następcę Davida Alaby, który po zakończeniu sezonu pożegna się z klubem. Jak informuje Kicker na Allianz Arena po zakończeniu sezonu przeniesie się Dayot Upamecano. Mistrzowie Niemiec skorzystają z klauzuli z kwotą odstępnego zawartą w umowie francuskiego obrońcy z RB Lipsk.

W Monachium już dawno pogodzili się z odejściem Alaby, z którym nie udało się dojść do porozumienia w sprawie przedłużenia umowy. Gdy stało się jasne, że Austriak w sezonie 2020/21 nie będzie już reprezentował Bayernu, władze klubu z Allianz Arena rozpoczęli poszukiwania jego następcy. Nie trwały one długo. Już teraz wiadomo, że nowym piłkarzem mistrzów Niemiec zostanie Dayot Upamecano.

Wszystkie strony doszły w tej sprawie do porozumienia, a oficjalnego komunikatu w tej sprawie można spodziewać się w nadchodzących dniach. Upamecano do Bayernu przeniesie się za 43 miliony euro. Tylko wynosi bowiem kwota w klauzuli odstępnego, która zawarta jest w umowie zawodnika z RB Lipsk. Sam piłkarz podpisze z Bayernem pięcioletnią umowę.

Oprócz Alaby z Bayernem może pożegnać się także Jerome Boateng, którego kontrakt również wygasa z końcem obecnego sezonu. Ostateczne decyzje w sprawie jego przyszłości jeszcze nie zapadły, ale doświadczonemu Niemcowi również jest bliżej odejścia niż pozostania w klubie.

Niewykluczone, że w przyszłym sezonie o miejsce w środku defensywy Bayernu rywalizować będą Niklas Suele Lucas Hernandez, Tanguy Nianzou i właśnie Upamecano.

Komentarze