Borussia Dortmund zainteresowana polskim bramkarzem

Bartłomiej Drągowski
Bartłomiej Drągowski PressFocus

Jak podają niemieckie media, Borussia Dortmund interesuje się Bartłomiejem Drągowskim. Ma on zostać następcą Romana Burkiego.

Niemiecki klub jest niezadowolony z postawy Romana Burkiego. W związku z tym BVB obserwuje kilku bramkarzy. Jednym z nich jest Bartłomiej Drągowski, który rozgrywa świetny sezon we Fiorentinie.

Jak możemy przeczytać w niemieckim Sporcie, pierwsze kontakty między Borussią Dortmund a golkiperem miały już miejsce, ale niełatwo będzie wyciągnąć go z Serie A. Jego kontrakt z klubem z Florencji obowiązuje bowiem do 2023 roku.

Drągowski przeniósł się do Toskanii z Jagiellonii Białystok w 2016 roku. Po powrocie z wypożyczenia z Empoli Polak jest niekwestionowanym numerem jeden w bramce Fiorentiny. W obecnym sezonie Serie A rozegrał wszystkie możliwe spotkania.

Drągowski niejedynym kandydatem

Według raportu Bilda, Borussia Dortmund rozpatruje także innych bramkarzy. Rozpoczęła już rozmowy z Peterem Gulacsim, występującym u bezpośredniego rywala, w RB Lipsk. Węgierski bramkarz również ma umowę do 2023 roku, ale latem może opuścić Saksonię dzięki stosunkowo niskiej klauzuli odstępnego, mającej wynosić od 10 do 15 milionów euro.

Na liście kandydatów niemieckiego klubu znajdują się też Andre Onana z Ajaxu Amsterdam, a także występujący w lizbońskiej Benfice Oddyseas Vlachodimos.

Powodem poszukiwań nowego golkipera jest niesatysfakcjonująca dyspozycja Romana Burkiego. Ponadto wraz z końcem obecnego sezonu skończy się umowa rezerwowego bramkarza BVB, Marwina Hitza. Klub spróbuje dogadać się z 33-latkiem, ale Szwajcar nie jest rozpatrywany jako długoterminowa alternatywa.

Komentarze