OFICJALNIE: Benfica z pierwszym zimowym transferem

Benfica dokonała pierwszego zimowego transferu. Fabrizio Romano poinformował, że Gianluca Prestianni dołączy w styczniu do zespołu "Orłów". Mistrz Portugalii zapłacił za utalentowanego piłkarza 8 milionów euro.

Benfica
Obserwuj nas w
Imago / Joaquim Ferreira Na zdjęciu: Benfica
  • Benfica sprowadziła na Estadio da Luz utalentowanego Argentyńczyka
  • Gianluca Prestianni w styczniu przeniesie się z Velez do Benfiki
  • 17-latek kosztował “Orłów” 8 milionów + 2 miliony w bonusie

Gianluca Prestianni zawodnikiem Benfiki

Benfica dokonała pierwszego zakupu na rynku transferowym. W styczniu do drużyny dołączy argentyński talent Gianluca Prestianni. 17-latek od razu po ukończeniu 18. roku życia przeprowadzi się z Argentyny do Portugalii. Velez otrzyma za swojego piłkarza 8 milionów euro oraz 2 miliony w postaci bonusu. Argentyński klub zapewnił sobie również 15% z następnego transferu. Nominalną pozycją Prestianniego jest prawe skrzydło. Benfica wierzy, że utalentowany junior będzie przyszłym następcą Angela Di Marii.

Mimo zaledwie 17 lat posiadający włoskie obywatelstwo piłkarz był jednym z podstawowych piłkarzy swojego klubu w tym sezonie. W rozgrywkach argentyńskiej Superligi rozegrał 23 mecze, w których strzelił 2 bramki. Jest reprezentantem Argentyny do lat 17, w której zagrał 6 spotkań oraz strzelił 2 bramki. Portal Transfermarkt wycenia piłkarza na 5 milionów euro.

Prestianni łączony był także z hiszpańskimi potęgami. Latem Real oraz Barcelona próbowały przekonać skrzydłowego do transferu, lecz zawodnik miał już ustne porozumienie z portugalskim klubem.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze