Bayern szykuje się do rewolucji. Gwiazdy ofensywy trafią na sprzedaż

Władze Bayernu Monachium są zawiedzione boiskową postawą największych gwiazd ofensywy i szykują się do kadrowej rewolucji. Latem sprzedani mogą zostać Leroy Sane, Sadio Mane oraz Serge Gnabry - donosi "Bild".

Leroy Sane
fot. PressFocus Na zdjęciu: Leroy Sane
  • Bayern Monachium reaguje w związku z bardzo słabym sezonem
  • Na sprzedaż latem mają trafić największe gwiazdy ofensywy
  • Bawarczycy spodziewają się rozstania z Leroyem Sane, Sadio Mane i Sergem Gnabrym

Bawarczycy szykują zmiany kadrowe

Sezon 2022/2023 w wykonaniu Bayernu Monachium był bardzo kiepski. Nie udało się ani zaliczyć dobrej kampanii w Lidze Mistrzów, ani wygrać Pucharu Niemiec, a mistrzostwo kraju zdobyto rzutem na taśmę. Bawarczykom znacząco pomogła Borussia Dortmund, która w ostatniej kolejce straciła punkty i dała się wyprzedzić.

Władze niemieckiego giganta są zawiedzione takim obrotem spraw i planują latem przeprowadzić prawdziwą rewolucję. Po mizernym sezonie na sprzedaż mają trafić Leroy Sane, Sadio Mane oraz Serge Gnabry. Żaden z nich nie był w stanie przejąć pałeczki po Robercie Lewandowskim i stać się liderem ofensywy. Ponadto, Senegalczyk swoim zachowaniem negatywnie wpływał na nastroje w szatni.

Jeśli tylko pojawią się satysfakcjonujące oferty, Bayern nie będzie miał oporów, aby pozbyć się wszystkich tych zawodników. W mediach sporo mówi się także o ich potencjalnych następcach. Celem transferowym numer jeden pozostaje Harry Kane, choć wyciągnięcie go z Tottenhamu zdaje się być niemożliwe. Wobec tego trwają intensywne prace nad ściągnięciem Dusana Vlahovicia.

Zobacz również: Spadek z Premier League i transfer do Liverpoolu? Utalentowany pomocnik może wzmocnić The Reds

Komentarze