Bayern i Man Utd planują wzmocnić atak kosztem Napoli

Victor Osimhen
fot. PressFocus Na zdjęciu: Victor Osimhen

Victor Osimhen według informacji włoskich mediów może jeszcze tego lata zmienić pracodawcę. Nigeryjczyk znalazł się na celowniku Bayernu Monachium i Man Utd, twierdzi La Gazzetta dello Sport.

  • Ewentualne ruchy transferowe z udziałem Roberta Lewandowskiego, czy Cristiano Ronado mogą wywołać efekt domina
  • La Gazzetta dello Sport twierdzi, że Victor Osimhen znalazł się na celowniku Bayernu i Man Utd
  • Nigeryjski piłkarz jest wyceniany na ponad 60 milionów euro

Osimhen następcą Lewego lub Ronaldo?

Victor Osimhen trafił do Napoli w 2020 roku z Lille za 75 milionów euro. Zawodnik znaczącą podniósł jakość w ofensywie Azzurrich, wyróżniając się niezwykłą pracowitością. Niewykluczone jednak, że niebawem przygoda 23-latka z ekipą z Neapolu dobiegnie końca.

La Gazzetta dello Sport twierdzi, że Osimhen znalazł się na celowniku Bayernu Monachium i Man Utd. Każda z wymienionych ekip może wkrótce być zmuszona znalezienia nowego środkowego napastnika, gdyż niepewny są losy Roberta Lewandowskiego i Cristiano Ronaldo.

Chociaż w mediach nie brakuje spekulacji dotyczących 23-krotnego reprezentanta Nigerii, to jednak Luciano Spalletti zachowuje spokój, wierząc, że Osimhen w nowym sezonie nadal będzie bronił barw Napoli. Urodzony w Lagos zawodnik jak dotąd w koszulce Azzurrich wystąpił w 62 meczach, strzelając w nich 28 goli.

Osimhen ma kontrakt ważny z Napoli do końca czerwca 2025 roku. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 65 milionów euro.

Czytaj więcej: Co dalej z Paulo Dybalą? Napoli dołącza do wyścigu, PSG czeka

Komentarze