Austriak nie zostanie w kolejnym sezonie w Bayernie Monachium

Marcel Sabitzer
Pressfocus Na zdjęciu: Marcel Sabitzer

Marcel Sabitzer nie zachwycił w zeszłym sezonie i jak twierdzą niemieckie media, jest na wylocie z Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec są rozczarowani jego postawą i spróbują sprzedać Austriaka w trakcie letniego okienka transferowego.

  • Marcel Sabitzer dołączył do Bayernu z RB Lipsk w zeszłym sezonie
  • Austriak miał problem z regularną grą
  • Bawarczycy nie są zadowoleni z jego postawy i planują sprzedać go już podczas letniego okienka transferowego

Krótka przygoda Sabitzera w Monachium

Marcel Sabitzer miał być wzmocnieniem środka pola Bayernu Monachium, poczynionym stosunkowo tanim kosztem. Austriak był jednym z ulubieńców Juliana Nagelsmanna w RB Lipsk, a trener postanowił zabrać go ze sobą do Monachium. 28-latek rozegrał 32 mecze w barwach Bawarczyków, jednak były to głównie wejścia z ławki.

Zdaniem dziennikarzy Bilda, włodarze Bayernu nie widzą potencjału w Austriaku i postarają się sprzedać go już przy najbliższej możliwej okazji. Mistrzowie Niemiec będą oczekiwali za pomocnika kwoty zbliżonej do tej, za jaką kupili go z Lipska, czyli ok. 15 milionów euro. Sam piłkarz jest mocno rozczarowany postawą zarządu. Liczył, że otrzyma jeszcze szansę w przyszłym sezonie i będzie mógł powalczyć o wyjściowy skład.

Bawarczycy chcą przede wszystkim odciążyć budżet płacowy, by mieć niezbędne środki na transfer Sadio Mane. Sabizter rocznie inkasuje za grę 10 milionów euro, a zdaniem zarządu jego zarobki są niewspółmierne do roli w drużynie. W zeszłym sezonie Austriak zanotował tylko jedną bramkę i asystę.

Zobacz też: Bayern odwrócił warunki gry, zwrot w sprawie Lewandowskiego

Komentarze