Barcelona odpuściła walkę z Realem o obrońcę

David Alaba
David Alaba PressFocus

FC Barcelona rozważała możliwość pozyskania obrońcy Bayernu Monachium Davida Alabę, ale bardzo szybko zdała sobie sprawę, że Austriak jest zdecydowany na przenosiny do Realu Madryt. Jak informuje ESPN, Duma Katalonii nie była w stanie przedstawić piłkarzowi równie atrakcyjnej oferty pod względem finansowanym, jak Królewscy.

Barcelona pytała o Alabę

Alabie z końcem obecnego sezonu wygasa obecna umowa z Bayernem Monachium i latem będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu. 28-latek już wcześniej zakomunikował władzom bawarskiego klubu, że nie przedłuży kontraktu i po zakończeniu sezonu pożegna się z zespołem.

FC Barcelona jest bliska sfinalizowania transferu obrońcy Manchesteru City Erica Garcii, ale szkoleniowiec katalońskiego klubu Ronald Koeman chciał również sprowadzić do zespołu Alabę. Nowy prezydent Dumy Katalonii Joan Laporta chciał w tym celu wykorzystać swoje dobre relacje z menedżerem Alaby Pini Zahavim, ale bardzo szybko zrezygnował. Austriak był już bowiem po słowie z władzami Realu Madryt.

Trudna sytuacja finansowa Barcelony sprawiła, że klub nie był w stanie podjąć rękawicy i rywalizować z Realem Madryt o Alabę. Królewscy przedstawili doświadczonemu piłkarzowi bardzo atrakcyjną ofertę i wszystko wskazuje na to, że do podpisania umowy dojdzie już w maju.

Według medialnych doniesień reprezentant Austrii podpisze z Realem Madryt pięcioletnią umowę. W efekcie po 13 latach pożegna się z Monachium.

Komentarze