Barcelona dała zielone światło na transfer Aguero

Sergio Aguero
Sergio Aguero fot. PressFocus

FC Barcelona według doniesień Mundo Deportivo dała zielone światło na pozyskanie Sergio Aguero. Argentyńczyk po zakończeniu sezonu rozstaje się z Manchesterem City, z którym nie przedłużył wygasającej umowy. Blaugrana będzie mogła pozyskać doświadczonego napastnika na zasadzie wolnego transferu.

Barcelona kompletuje skład na nową kampanię

FC Barcelona może zatem w kolejnej kampanii mieć ofensywę opartą na argentyńskich piłkarzach. Fundamentalną postacią w szeregach Dumy Katalonii jest rzecz jasna Lionel Messi. Z kolei uzupełnieniem kluczowego zawodnika Barcy miałby być piłkarz broniący jeszcze barw The Citizens.

Sternicy Blaugrany od tygodni pracują już nad budową zespołu na sezon 2021/2022. Szczególną uwagę działacze Barcy przywiązują do wzmocnienia ofensywy. Klub analizuje różne opcje. Mundo Deportivo sugeruje z kolei, że nabiera rozmachu temat transferu Aguero.

Gdyby transakcja z udziałem napastnika Obywateli stała się faktem, byłby to powrót Aguero do Hiszpanii. Przypomnijmy, że w przeszłości zawodnik występował w Atletico Madryt. W ekipie z La Liga zawodnik rozegrał 230 spotkań, w których zdobył 100 bramek. Tymczasem w Man City wystąpił łącznie w 388 meczach, notując w nich 258 goli.

Hiszpańscy dziennikarze podają, że w angielskiej ekipie Aguero może liczyć na zarobki w wysokości 12 milionów euro. Zawodnik jest jednak gotowy na obniżenie swoich wymagań. Działacze Barcy są jednocześnie przekonania, że piłkarz mimo tego, że w tej kampanii wystąpił w zaledwie 11 spotkaniach ligowych Man City, to wciąż może być gwarancją skuteczności pod bramką rywali.

FC Barcelona
Celta Vigo
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 16. maja 2021 18:28.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze