Barca uzależnia transfer Bernardo Silvy od negocjacji z Manchesterem United

Frenkie de Jong i Denzel Dumfries
Pressfocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong i Denzel Dumfries

Manchester United od kilku tygodni próbuje dojść do porozumienia z FC Barceloną w kwestii transferu Frenkiego de Jonga. Katalończycy odrzucili już przynajmniej jedną ofertę Czerwonych Diabłów, jednak pozostają otwarci na sprzedaż Holendra. Jego sytuacja zdaniem mediów może być powiązana także z osobą Bernardo Silvy.

  • Manchester United wciąż stara się o transfer Frenkiego de Jonga
  • Barca zaakceptuje ofertę zbliżoną do 80 milionów euro
  • W przypadku sprzedaży Holendra Katalończycy postarają się o ściągnięcie Bernardo Silvy

Bernardo Silva za de Jonga do Barcelony?

FC Barcelona pozostaje nieugięta i nie zamierza sprzedawać Frenkiego de Jonga za mniej niż 80 milionów euro. Manchester United nie pali się z kolei do zaoferowania tak dużych w jego opinii pieniędzy i próbuje przekonać Blaugranę oferowanymi do stałej opłaty bonusami. Mundo Deportivo podaje, że mimo uruchomienia dźwigni finansowych, które poprawiły sytuację klubu, Barca pozostaje otwarta na sprzedaż Holendra.

W przypadku takowej, klub postara się o sprowadzenie na Camp Nou Bernardo Silvy z Manchesteru City. Dziennik podkreśla, że Duma Katalonii nie rozważa wymiany z Obywatelami, gdyż korzystniejsze dla niej byłoby przeprowadzenie dwóch oddzielnych operacji. Silva jest otwarty na zmianę barw klubowych i miał przekazać zarządowi The Citizens, że chciałby przenieść się do Barcelony.

W niedzielę Fabrizio Romano poinformował, że Manchester United prowadzi wewnętrzne rozmowy, by w najbliższych dniach złożyć Barcy kolejną ofertę za de Jonga. W kuluarach mówi się o propozycji w postaci 75 milionów euro i 15 milionach euro w bonusach.

Sprawdź: Dżentelmeńska umowa Guardioli z Silvą

Komentarze