Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

Barca finalizuje transfer Griezmanna

Według doniesień ESPN przedstawiciele FC Barcelony są w trakcie finalizowania transferu Antoine’a Griezmanna z Atletico Madryt do FC Barcelony. Suma transakcji ma wynieść 120 milionów euro, a transfer ma być ogłoszony w tym tygodniu.

Czytaj dalej…

W niedzielę Diario AS sugerował, że doszło do porozumienia piłkarza z klubem z Katalonii w sprawie warunków indywidualnego kontraktu. Tymczasem sprawa finalizacji transferu miała się przeciągać nie bez powodu, bo od 1 lipca klauzula odstępnego za zawodnika spadła z 200 milionów euro do 120 milionów euro.

Reprezentant Francji ma parafować z Barcą pięcioletnią umowę, dzięki której rocznie będzie zarabiał 17 milionów euro. Jest to o tyle dziwne, że zawodnik rok remu odrzucił propozycję transferu do teamu z Katalonii, a mimo wszystko otrzymał atrakcyjne warunki od mistrzów Hiszpanii.

Griezmann  strzelił 21 goli we wszystkich rozgrywkach w zeszłym sezonie dla drużyny Diego Simeone i stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników na świecie od czasu jego przeniesienia z Realu Sociedad w 2014 roku.Komentarze