Jamal Musiala
Jamal Musiala PressFocus

Anglicy polują na talent Bayernu. Klub reaguje

Bayern Monachium dowiedział się o tym, że kolejne kluby z angielskiej Premier League interesują się Jamalem Musialą. Działacze zamierzają odpowiedzieć oferując 17-letniemu piłkarzowi nowy kontrakt i znaczną podwyżkę.

Obecna umowa młodego zawodnika wygasa już za 18 miesięcy. W kolejce po tego zawodnika ustawiają się zdaniem Daily Mail Liverpool i dwa kluby z Manchesteru. By zapobiec utraty tego gracza, Bawarczycy chcą czym prędzej przedłużyć z nim kontrakt.

Media donoszą, że Musiala ma dostać znaczącą podwyżkę i zarabiać tygodniowo 100 tysięcy funtów (110 tys. euro). To powinno przekonać 17-lata do pozostania w niemieckiej Bundeslidze na kolejne sezony. Kontrakt miałby bowiem obowiązywać przez kilka kolejnych lat.

Bayern zrobił świetny interes

Bawarczycy pozyskali Anglika w lipcu 2019 roku z londyńskiej Chelsea, płacąc za niego niewielką kwotę odstępnego. Okazuje się, że Niemcy zrobili doskonały interes. Musiala to wielki talent, a jego wartość będzie z roku na rok rosła.

W czerwcu Musiala został najmłodszym piłkarzem w historii Bayernu, który wystąpił w pierwszym zespole. Łącznie wystąpił w tym sezonie w ośmiu meczach Bundesligi i zdobył w nich trzy gole.

Komentarze