Leeds podjęło decyzję w sprawie Allardyce’a

Sam Allardyce nie zdołał utrzymać Leeds United w Premier League. W związku z tym Pawie rozstały się z angielskim szkoleniowcem za porozumieniem stron.

Sam Allardyce
IMAGO / Simon Davies Na zdjęciu: Sam Allardyce
  • Leeds United w desperacji zatrudniło w maju Sama Allardyce’a
  • Były selekcjoner reprezentacji Anglii nie zdołał jednak utrzymać Pawi w Premier League
  • W piątek klub poinformował o rozstaniu się ze szkoleniowcem

Allardyce zwolniony z Leeds United

Leeds United na początku maja zrozumiało, że nie ma już nic do stracenia. Po porażce z Bournemouth (1:4), Pawie zwolniły Javiego Gracię. Do klubu trafił z kolei Sam Allardyce, czyli specjalista od utrzymywania ekip w Premier League. Niestety, były selekcjoner reprezentacji Anglii zawiódł. Poprowadził zespół z Elland Road w czterech ostatnich spotkaniach sezonu i uzbierał w nich zaledwie punkt. Leeds United skończyło rozgrywki na przedostatnim miejscu w tabeli i spadło do Championship.

Od razu zaczęła ważyć się przyszłość popularnego Big Sama. W ostatni piątek otrzymaliśmy z kolei potwierdzenie tego, o czym donosiły już wcześniej media. Klub poinformował o rozwiązaniu z trenerem umowy za porozumieniem stron.

Teraz Pawie muszą znaleźć szkoleniowca odpowiedniego do ponownego wywalczenia awansu do angielskiej elity. Po raz ostatni udało się to Marcelo Bielsie, który pełni obecnie funkcję selekcjonera reprezentacji Urugwaju.

Czytaj więcej: Trener Celticu nie myśli na razie o Tottenhamie. “Ludzie kochają spekulacje”.

Komentarze