Gwiazda FC Barcelony oferowana angielskim klubom. Możliwy transfer już latem

Sytuacja Ansu Fatiego w FC Barcelonie nie uległa poprawie, a wręcz odwrotnie. Skrzydłowy gra jeszcze mniej, a media przypuszczają, że latem może zostać sprzedany. Dziennikarze The Sun przekazali, że jego agent, Jorge Mendes oferuje reprezentanta Hiszpanii angielskim klubom.

Ferran Torres i Ansu Fati
Pressfocus Na zdjęciu: Ferran Torres i Ansu Fati
  • Sytuacja Ansu Fatiego w FC Barcelonie staje się coraz trudniejsza
  • Skrzydłowy traci zaufanie sztabu szkoleniowego i gra coraz mniej
  • Agent 20-latka oferuje go angielskim klubom
  • Jeśli do lata sytuacja zawodnika nie ulegnie poprawie, zostanie prawdopodobnie sprzedany

Ansu Fati z coraz niższymi notowaniami w Barcy

Sprzeczne informacje w kwestii przyszłości Ansu Fatiego płyną do nas z Hiszpanii. Kierownictwo FC Barcelony przekonuje, że skrzydłowy ma przyszłość w klubie i nie jest na sprzedaż. Media spekulują natomiast, że latem odejdzie z drużyny. 20-latek jest niezadowolony ze swojej aktualnej roli w drużynie i chciał walczyć o miejsce w podstawowym składzie. Z tygodnia na tydzień gra jednak coraz mniej.

Po serii rozczarowujących występów Xavi stracił zaufanie do skrzydłowego, który nie potrafi odnaleźć formy i regularności. Fati daje słabe zmiany, a niekiedy nawet działa na szkodę zespołu. Tak było, chociażby w rywalizacji z Realem Madryt, kiedy stanął na drodze strzału Francka Kessie, który niechybnie skończyłby w siatce. The Sun podaje, że agent Fatiego, Jorge Mendes regularnie oferuje go angielskim klubom.

Jeśli do końca sezonu sytuacja zawodnika nie ulegnie zmianie, prawdopodobnie zostanie on sprzedany. Duma Katalonii potrzebuje zapewnić wpływy do kasy klubowej i zredukować mocno limit wynagrodzeń. 20-latek jest obecnie jednym z lepiej opłacanych zawodników w drużynie. Pozbycie się Hiszpana, dopóki jeszcze tak wiele klubów wykazuje nim zainteresowanie, wydaje się rozsądnym ruchem.

U nas też: Atrakcyjna klauzula w kontrakcie gwiazdora FC Barcelony. Zainteresowanie ze strony potentatów

Komentarze