Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon fot. Cosmin Iftode / SPORT PICTURES

Agent Buffona potwierdza zainteresowanie Porto

Menedżer Gianluigi Buffon potwierdził, że jego klient otrzymał propozycję gry w FC Porto. Doświadczony Włoch nie podjął jednak jeszcze decyzji ws. swojej przyszłości.

Czytaj dalej…

41-letni golkiper jest wolnym zawodnikiem po tym, jak nie zdecydował się na przedłużenie swojej umowy z Paris Saint-Germain, nie godząc się z rolą rezerwowego w szeregach mistrzów Francji. Ostatnio pojawiły się głosy, że Buffon może trafić do jednej z ekip z Portugalii.

W związku z tym, że z powodu zdrowotnych karierę zdecydował się zakończyć Iker Casillas, to władze Smoków zaczęły szukać nowego bramkarza. Głównym celem portugalskiego klubu wydaje pozyskanie 176-krotnego reprezentanta Włoch.

– Wiemy, że istnieje zainteresowanie, a ktoś bliski Porto skontaktował się z nami – powiedział reprezentujący interesy Buffona agent Silvano Martina w rozmowie z portugalską stacją RTP.

– Buffon chce grać przez kolejny rok, a Porto jest klubem, który bardzo go chce, ale Gigi ma czwórkę dzieci, więc temat przeprowadzki całej rodziny musi zostać poważnie przemyślany przez zawodnika. Myślę, że do 10 dni Buffon podejmie decyzję ws. swojej przyszłości – dodał menedżer.

Dodajmy, że urodzony w Carrara zawodnik znajduje się też na celowniku takich klubów, jak Atalanta, Parma i Brescia.

Komentarze