16-latek z Chorwacji na celowniku gigantów. Już gra w pierwszym składzie

Luka Vusković - warto zapamiętać to nazwisko. Zaledwie 16-letni środkowy obrońca wywalczył miejsce w podstawowym składzie Hajduka Split, który wraz z Dinamem Zagrzeb bije się o mistrzostwo Chorwacji. Nastolatek znalazł się na celowniku między innymi Manchesteru City i PSG.

Vitoria SC - HNK Hajduk Split
PressFocus Na zdjęciu: Vitoria SC - HNK Hajduk Split
  • Luka Vusković to 16-letni obrońca Hajduka Split
  • Chorwat wywalczył miejsce w pierwszym składzie ekipy rywalizującej o mistrzostwo HNL
  • W lecie nastolatek może zmienić klub

16-latek bohaterem “szalonego wyścigu”

Fabrizio Romano informuje o “szalonym wyścigu” o pozyskanie zaledwie 16-letniego obrońcy z Chorwacji. Luka Vusković jest typowany na przyszłą gwiazdę futbolu. Na razie nastolatek imponuje warunkami fizycznymi (193 cm) i nadzwyczajną dojrzałością piłkarską jak na swój wiek. Jego postawa w młodzieżowych drużynach Hajduka Split została dostrzeżona i doceniona, przede wszystkim przez Ivana Leko, który prowadzi pierwszą ekipę ze stadionu Poljud.

Luka Vusković w tym sezonie otrzymał szansę debiutu w seniorach Hajduka – wychowanek klubu ze Splitu po raz pierwszy założył koszulkę Białych w starciu z Dinamem Zagrzeb. Wprawdzie na Stadionie Maksimir podopieczni trenera Leko rozstali rozbici aż 0:4, ale Vusković nie stracił miejsca w składzie i już kilka dni później wpisał się na listę strzelców w ćwierćfinałowym pojedynku z Pucharze Chorwacji z NK Osijek. 16-latek wystąpił jeszcze w potyczkach z Lokomotivą Zagrzeb, ligowej rywalizacji z Osijekiem i pojedynku ze Slavenem Belupo, i w każdym z tych meczów rozegrał pełne 90 minut.

Agentem chorwackiego talentu jest Pini Zahavi. W lecie Paris Saint-Germain, Manchester City, a także inne kluby z Premier League mają stoczyć walkę o pozyskanie przyszłej gwiazdy światowego futbolu.

Komentarze