UEFA kontynuuje postępowanie przeciwko Realowi, Barcelonie i Juve

Aleksandr Ceferin
fot. PressFocus Na zdjęciu: Aleksandr Ceferin

Europejska Unia Piłkarska ogłosiła, że wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Realowi Madryt, Barcelonie i Juventusowi. Powód to potencjalne naruszenie ram prawnych związanych z utworzeniem Superligi. Taki stan rzeczy sprawia, że ​​dochodzenie Inspektorów ds. Etyki i Dyscypliny UEFA dobiegło końca.

  • UEFA ogłosiła we wtorek, że postanowiła wszcząć postępowanie, które ma wyciągnąć konsekwencje wobec Realu Madryt, Barcelony i Juventusu
  • Dziewięć innych klubów, stojących za powstaniem nowego projektu piłkarskiego nie zostanie objętych żadnymi sankcjami. Wpływ na to ma fakt, że zawarły porozumienia z przedstawiciela europejskiej centrali
  • W gronie klubów, które wycofały się z powstania Superligi znajdują się: Atletico, Arsenal, Liverpool, Tottenham, Manchester City, Manchester United, Chelsea, Inter i Milan

UEFA wciąż na wojennej ścieżce z klubami buntownikami

Europejska Unia Piłkarska wystawiła najcięższe działa przeciwko klubom, które najbardziej zbuntowały się przeciwko obowiązującym zasadom. Wkrótce powinny być znane konkretne kroki przedstawicieli europejskiej centrali.

“Po dochodzeniu przeprowadzonym przez Inspektorów ds. Etyki i Dyscypliny UEFA w związku z tak zwanym projektem utworzenia Superligi wszczęto postępowanie dyscyplinarne przeciwko Realowi Madryt, FC Barcelonie i Juventusowi FC. Wpływ na to ma potencjalne naruszenie ram prawnych UEFA” – brzmi oświadczenie UEFA.

“Dalsze informacje zostaną udostępnione w odpowiednim czasie” – czytamy w uzupełnieniu.

Spośród klubów, które stały za powstaniem Superligi tylko Juventus, Barcelona i Real Madryt nie wycofały się z planu utworzenia nowych rozgrywek. Przedstawiciele pozostałych klubów podpisały umowy z Europejską Unią Piłkarską, wykluczając się w przyszłości z tego typu ruchów.

Założenie w kontekście Superligi było takie, aby nowe rozgrywki liczyły 20 zespołów, gdzie 15 ekip miałoby zapewniony stały udział. Tymczasem pięć drużyn mogłoby znaleźć się w rozgrywkach dzięki dodatkowym kwalifikacjom. Ogólnie Superliga miała być komercyjną konkurencją dla Ligi Mistrzów.

Czytaj więcej: UEFA przechodzi do czynów. Otwarto śledztwo przeciw Realowi, Barcelonie i Juventusowi

Komentarze