Anglicy chcą ukarać swoje kluby za Superligę. Milionowe kary

Chelsea F.C.
Chelsea F.C. PressFocus

Jak donosi Sky Sports, sześć angielskich klubów, które dołączyło do rozgrywek Superligi zapłaci milionowe grzywny nałożone przez Premier League. Szóstka buntowników otrzyma też ujemne punkty w tabeli, jednak kara ta pozostanie w zawieszeniu.

Chelsea, Manchester City, Manchester United, Tottenham, Arsenal i Liverpool – to kluby, które przed miesiącem ogłosiły oderwanie się od rodziny UEFA i dołączenie do rozgrywek Superligi. Z powodu protestów i krytyki ze strony kibiców oraz opinii publicznej angielscy giganci szybko jednak z tego pomysłu się wycofali.

Nie oznacza to jednak, że wszystko ujdzie im płazem. Sky Sports donosi, że Premier League ukarze buntowników. We wstępnych negocjacjach ustalono, że wielka szóstka zapłaci po 15 milionów funtów grzywny. Kluby otrzymają poza tym ujemne punkty w tabeli. Kara ta będzie jednak w zawieszeniu.

Kluby będą negocjować

Dalsze negocjacje w tej sprawie mają być prowadzone przed finałem Ligi Mistrzów, w którym zagrają Chelsea i Manchester City.

Jedna z propozycji, które będą omawiane zakłada, że kluby zapłacą już teraz po milionie funtów grzywny i stracą 5 procent przychodów z przyszłego sezonu Premier League. Chodzi o głównie pieniądze z transmisji telewizyjnych.

Komentarze

Comments 2 comments