Kluby Premier League wycofały się z Superligi

Liverpool - Arsenal
Liverpool - Arsenal PressFocus

Połowę z dwunastu klubów, które były zdecydowane na udział w Superlidze, stanowili przedstawiciele Premier League. Wszystko wskazuje na to, że wszystkie zgodnie wycofają się z udziału w projekcie. Oficjalnie taki zamiar potwierdziły już Manchester City, Arsenal, Liverpool, Manchester United, Tottenham Hotspur i Chelsea.

Pierwsi decyzję o wycofaniu się z projektu Superligi podjęli przedstawiciele Manchesteru City, którzy w oficjalnym komunikacie poinformowali, że wdrożyli w życie stosowne procedury.

We wtorkowy wieczór doszło również do telekonferencji z udziałem przedstawicieli wszystkich 12 klubów, które początkowo podpisały się pod projektem. Niedługo po jego zakończeniu kolejne kluby Premier League – Arsenal, Liverpool, Manchester United i Tottenham Hotspur opublikowały oficjalne komunikaty potwierdzające ich wycofanie. Niedługo później dołączyła do nich również londyńska Chelsea.

Arsenal przeprosił kibiców

Władze Arsenalu przy okazji opublikowania komunikatu o wycofaniu się z Superligi wystosowały także list do swoich kibiców, w którym przepraszają ich za błędną decyzję.

“W wyniku wysłuchania Was i szerszej społeczności piłkarskiej w ostatnich dniach wycofujemy się z proponowanej Superligi. Popełniliśmy błąd i przepraszamy za niego” – czytamy w komunikacie Arsenalu.

“Wiemy, że potrzeba czasu, aby przywrócić Waszą wiarę w to, co staramy się osiągnąć w Arsenalu, ale musimy jasno powiedzieć, że decyzja o przystąpieniu do Superligi była podyktowana naszym pragnieniem ochrony Arsenalu, klubu, który kochacie, oraz wspierania sportu, który kochacie, poprzez większą solidarność i stabilność finansową”.

Na razie swoje decyzje o wycofaniu się z projektu potwierdziły tylko kluby Premier League. Pozostali jego uczestnicy – Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, Inter Mediolan, Juventus FC i AC Milan – nie opublikowały żadnych komunikatów.

Komentarze

Na temat “Kluby Premier League wycofały się z Superligi