Ceferin ponownie zaatakował założycieli Superligi

Alexander Ceferin
PressFocus Na zdjęciu: Alexander Ceferin

Alexander Ceferin ponownie uderzył w założycieli Superligi. Wyznał, że nie ma nic przeciwko, by Real Madryt, Barcelona i Juventus odeszły z rozgrywek pod egidą UEFA. Prezydentów tych klubów nazwał zaś “niekompetentnymi”.

  • Prezydent UEFA ponownie uderzył w kluby-założycieli Superligi
  • Odważnie wyznał, że nie ma nic przeciwko, by Real Madryt, Barcelona i Juventus opuściły rozgrywki pod egidą UEFA. Ich prezydentów nazwał zaś niekompetentnymi
  • Zarzucił także hipokryzję Florentino Perezowi, który starał się sprowadzić Kyliana Mbappe za 180 milionów euro, zarzekając się, że klub jest w fatalnej sytuacji finansowej

Ceferin: to zabawne, że tworzą nowe rozgrywki, a i tak chcą grać w Lidze Mistrzów

Prezydent UEFA ponownie zaatakował założycieli Superligi. W ostrych słowach wypowiedział się na temat niekonsekwencji Realu Madryt, Barcelony i Juventusu.

Nie miałbym nic przeciwko ich odejściu z rozgrywek pod egidą UEFA. To bardzo zabawne, że chcą stworzyć nowe rozgrywki, a jednocześnie pragną grać w tym sezonie w Lidze Mistrzów. Każdy z prezydentów [Realu Madryt, Barcelony i Juventusu – przyp. PP] jest niekompetentny. Ci faceci próbowali zabić piłkę nożną – przekonuje Alexander Ceferin w rozmowie z Der Spiegel.

Jednocześnie Słoweniec wyznał, że otrzymał telefon od doradcy klubów Superligi z propozycją organizacji tych rozgrywek przez UEFA. Gdy odrzucił ten pomysł, powiedziano mu, że kluby mają dużo pieniędzy oraz wpływów i zamierzają go pozwać, jeżeli nie ustąpi.

Florentino Perez lamentował, że jego klub może przetrwać jedynie dzięki Superlidze, a następnie próbował kupić Kyliana Mbappe za 180 milionów euro – wytknął niekonsekwencję prezydenta Realu Madryt Ceferin.

Wciąż nie wiadomo, jak zakończy się sprawa organizacji Superligi. Prezydenci wspomnianych klubów zapewniają jednak, że nie odpuszczą projektu.

Przeczytaj również: Dwukrotny zdobywca Ligi Mistrzów skazany za przemoc domową.

Komentarze