Stadio Carlo Castellani (Włochy, Empoli)

Stadio Carlo Castellani – wielofunkcyjny stadion służący głównie jako domowa arena drużyny Serie A – Empoli FC. Otwarto go w 1965 roku i może pomieścić ponad 16 tysięcy kibiców.

PressFocus

Stadio Carlo CastellaniDacia Arena – podstawowe informacje

KrajWłochy
MiastoEmpoli
AdresVia delle Olimpiadi, 50053 Empoli
Data otwarcia12.09.1965
Pojemność 16 800
Drużyna rozgrywająca mecze na obiekcieEmpoli FC

Spis treści:

Stadio Carlo Castellani – dom Empoli FC

Stadio Carlo Castellani to wiekowy obiekt. Powstał już w 1965 roku i od razu zyskał obecnego patrona. Carlo Castellani to były gracz Empoli, który zmarł przedwcześnie po tym, jak zabrano go do obozu koncentracyjnego w Mauthausen. To prawdziwa legenda klubu, której rekord liczby zdobytych bramek przetrwał do 2012 roku. Wówczas przebił go Francesco Tavano.

Stadion składa się z dwóch głównych trybun i dwóch łuków, na których łącznie może zasiąść ponad 16 tysięcy kibiców. Obiekt wyposażony jest też w bieżnię lekkoatletyczną i miejsce do skoku w dal. W 2007 roku doszło do remontu obiektu wedle wymagań UEFA. Najważniejszym posunięciem było rozbudowanie sali do konferencji prasowych.

W sierpniu 2015 roku Empoli FC zaprezentowało projekt rozbudowy stadionu do 20 tysięcy miejsc, który zakłada usunięcie bieżni lekkoatletycznej.

Podczas swojej długiej “służby”, Stadio Carlo Castellani wielokrotnie widział rozgrywki od Serie C (rzadko), przez Serie B (najczęściej), aż do Serie A, gdzie Empoli FC występuje od sezonu 2021/2022.