Mamy odpowiedź Milanu! Inter pozostaje minuty od mistrzostwa [NA ŻYWO]

O godzinie 20:45 na San Siro rozpoczną się derby Mediolanu. Milan zmierzy się w nich z Interem Mediolan. Nerazzurri mogą tym meczem zapewnić sobie mistrzostwo Włoch. Śledź naszą relację "na żywo".

Zawodnicy Interu
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Zawodnicy Interu

Milan – Inter na żywo

W ramach 33. kolejki Serie A AC Milan zmierzy się w poniedziałkowy wieczór z Interem Mediolan. Nerazzurri mogą w tym meczu sięgnąć po mistrzostwo Włoch. Na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu mają 14 punktów przewagi. Wygrana nad Milanem pozwoli im świętować zdobycie tytułu już teraz.

KONIEC MECZU! Interu pokonuje Milan 2:1! “Nerazzurri” mistrzem Włoch!!

90+7′ Karygdogne zachowanie kapitana Milanu

Davide Calabria ukarany czerwoną kartką za uderzenie łokciem w twarz Davide Frattesiego.

90+4′ – Oktagon na murawie San Siro

Doszło do drugiej ostrej sprzeczki tego dnia pomiędzy piłkarzami obu drużyn. Czerwoną kartką ukarani zostali Denzel Dumfries oraz Theo Hernandez.

90+1′ – Kolejna klasowa interwencja Pavarda

Benjamin Pavard po raz kolejny popisał się świetnym wślizgiem. Francuz zatrzymał akcję Noaha Okafora.

90′ – Kolejne przewinienie Milanu

Kolejna przerwa w grze, a czas płynie na korzyść Interu

87′ – Próba kombinacyjnej gry Milanu!

Niewiele brakowało, a Olivier Giroud stanąłby oko w oko z Yannem Sommerem. Francuz ostatecznie nie sięgnął piłki w polu karnym.

Trafienie Fikayo Tomoriego

83′ – Mógł być już remis!

Futbolówką po strzale Olivera Girouda przetoczyła się pod nogami Yanna Sommera. Jednak na linii stał Benjamin Pavard, który wybił futbolówkę.

80′ – Odpowiedź Milanu! 2:1

Yann Sommer popisał się znakomitą interwencją, ale do piłki dopadł Fikayo Tomori, który pokonał leżącego Szwajcara. Milan wraca do żywych!

76′ – Zablokowany strzał Theo

Theo Hernandez spróbował szczęścia uderzeniem z dystansu. Uderzenie Francuza zostało zablokowane przez jednego z defensorów Interu.

Pioli winowajcą?

73′ – Pulisic miał okazję bramkową

Przed świetną okazją do strzelenia gola kontaktowego stanął Christian Pulisic. Amerykanin jednak uderzył niecelnie.

72′ – Nieudana próba Interu

Piłkarze Simone Inzaghiego próbowali z rzutu rożnego zaskoczyć defensywę Milanu. Jednemu z zawodników udało się nawet wygrać pojedynek główkowy, ale piłka znacznie minęła bramkę.

68′ – Spokojniejszy fragment

Czas leci na korzyść Interu. “Nerazzurri” nie spieszą się z rozgrywaniem akcji, a Milan wygląda na zespół rozbity.

64′ – Kibice Interu zaczynają świętowanie

Fani Nerazzurrich postanowili już odpalić race, przez co kibice zgromadzeni przed ekranami telewizorów mają problem z widocznością.

62′ – Odważna próba Mkhitaryana

Henrikh Mkhitaryan zauważył wysuniętego Mike’a Maignana. Futbolówka po strzale Ormianina finalnie wylądowała daleko od bramki.

58′ – Maignan zatrzymuje strzał Calhanoglu

Znakomitą interwencją popisał się Mike Maignan. Golkiper Milanu zatrzymał uderzenie z dystansu Hakana Calhanoglu.

Trafienie Marcusa Thurama [WIDEO]

56′ – Dobre zachowanie Interu w swoim polu karnym

Milan próbował zaskoczyć Interu z rzutu rożnego, ale piłkarze Nerazzurrich wyjaśniają zagrożenie.

52′ – Kolejna świetna interwencja Sommera

Theo Hernandez oddał niezwykle mocny strzał na bramkę Yanna Sommera. Szwajcar jednak znów popisał się kapitalną interwencją.

50′ – Thuram!! 2:0 dla Interu

Marcus Thuram oddał sprytny strzał w krótki róg, co zaskoczyło Mike’a Maignana. Uderzenie Francuza znalazło drogę do siatki i mamy już 2:0 na tablicy wyników!

48′ – Próba kombinacyjnej gry Milanu

AC Milan próbował zaskoczyć Inter niekonwencjonalnymi podaniami. Finalnie zagranie Calabrii było niecelne.

46′ – Zaczynamy drugą połowę derbów Mediolanu!

Arbiter zagwizdał początek drugiej odsłony. Inter jest tylko 45 minut od zapewnienia sobie Scudetto.

Pierwsza odsłona spełniła oczekiwania kibiców

Koniec pierwszej połowy!

Arbiter Andrea Colombo poprosił piłkarzy o zejście do szatni. Inter prowadzi do przerwy z Milanem 1:0 po golu Francesco Acerbiego.

45+1′ – Co za interwencja Pavarda!

Rafael Leao wychodził już sam na sam z bramkarzem, ale kapitalnym wślizgiem popisał się Benjamin Pavard.

44′ – Fragment spokojniejszej gry

Wydaje się, że Inter już czeka na koniec pierwszej połowy. Piłkarze Simone Inzaghiego spokojnie rozgrywają piłkę

41′ – Maignan naprawia błąd Tomoriego

Fikayo Tomori w niewytłumaczalny sposób oddał piłkę do Henrikha Mkhitaryana. Niepilnowany Ormianin jednak uderzył w środek bramki Mike’a Maignana.

40′ – Ależ refleks Sommera!

Milan był bliski doprowadzenia do wyrównania. Yann Sommer jednak popisał się cudowną interwencją.

39′ – Powinno być już 2:0

Marcus Thuram mógł podwyższyć prowadzenie Interu. Futbolówka po strzale Francuza jednak nieznacznie minęła słupek.

38′ – Próba strzału Dimarco

Inter sprytnie chciał rozegrać rzuty wolny, jednak na nic się to zdało. Strzał Dimarco został zablokowany

Ciekawostka od Opty

Ostatni gol defensora przy asyście innego obrońcy w derbach Mediolanu miał miejsce 6 maja 2012 roku. Wówczas Javier Zanetti asystował Maiconowi.

Kibice zachwyceni grą Interu

32′ – Groźne zdarzenie

Lautaro Martinez przypadkowo kopnął w głowę Fikayo Tomoriego. Kapitan Interu ukarany żółtym kartonikiem.

29′ – Mógł być remis!

Milan mógł przeprowadzić szybką i skuteczną kontrę. Rafael Leao stanął przed dobrą okazją do zdobycia bramki, ale na posterunku stał Yann Sommer.

27′ – Leao zatrzymany

Rafael Leao próbował czarować obrońców Interu, którzy nie nabrali się na jego zwody. Portugalczyk jednak wywalczył korner.

Trafienie Francesco Acerbiego [WIDEO]

25′ – Ależ kiks Lautaro!

Lautaro Martinez stanął przed znakomitą okazją do zdobycia bramki. Argentyńczyk jednak skiksował i futbolówka poleciała daleko od celu.

22′ – Maignan skutecznie interweniuje

Federico Dimarco posłał dośrodkowanie, które leciało w światło bramki. Skuteczną interwencją wykazał się Mike Maignan, który jednak łapał piłkę na raty.

18′ – GOOOOL! Inter 1:0

Inter Mediolan wyszedł na prowadzenie w 18. minucie meczu. Federico Dimarco dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Benjamina Pavarda, który zgrał futbolówkę do niepilnowanego Francesco Acerbiego. Doświadczony Włoch z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

17′ – Maignan na posterunku

Inter próbował zaskoczyć rywali krótkim rozegraniem rzutu rożnego. Federico Dimarco dośrodkował piłkę w polu karnym, ale skutecznym wyjściem z bramki popisał się Mike Maignan.

15′ – Próba strzału Theo Hernandeza

Theo Hernandez postanowił oddać strzał z dystansu. Yann Sommer tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

13′ – Defensywa Interu niezwykle skupiona

Przez długi czas futbolówką utrzymywała się przy nodze graczy Milanu. Jednak obrońcy “Nerazzurrich” byli niezwykle skupieni i nie dali się zaskoczyć.

10′ – Akcja obrońców zakończona strzałem

Alessandro Bastoni posłał dośrodkowanie na głowę Francesco Acerbiego. Futbolówkę po strzale Włocha nie zagroziła bramce Milanu.

9′ – Iskrzy na boisku

Już w 9. minucie meczu doszło do sprzeczki między piłkarzami obu drużyn. Wszystko zaczęło się od starcia Nicolo Barelli z Theo Hernandezem.

8′ – Pierwszy strzał na bramkę

Alessandro Bastoni w swoim stylu wrzucił piłkę w pole karne. Futbolówkę przejął Matteo Darmian, który znalazł Lautaro Martineza. Argentyńczyk uderzył na bramkę, ale golkiper nie musiał interweniować.

4′ – Groźna próba kontrataku Interu

Lautaro Martinez znalazł uliczkę i zagrał piłkę do Marcusa Thurama. Dość przypadkowo interweniował Mattia Gabbia, który poślizgnął się i zatrzymał się na futbolówce.

2′ – Udana interwencja Pavarda

Rafael Leao mógł przeprowadzić akcję lewą flanką, ale skuteczną interwencją w obronie popisał się Benjamin Pavard.

Oprawa fanów “Nerazzurrich”

1′ – Zaczynamy spektakl na San Siro!

Oprawa kibiców Milanu

20:43 – Sekundy do rozpoczęcia meczu

Na San Siro rozbrzmiała już O Generosa! Do startu pozostała już tylko chwila.

20:30 – Kwadrans do początku meczu!

Za 15 minut rozbrzmi pierwszy gwizdek na San Siro. Emocje zaczynają sięgać zenitu

20:24 – Marcus Thuram ze wsparciem na trybunach

Dzisiejsze derby Mediolanu z wysokości trybun obejrzy Lillian Thuram. Były piłkarz m.in. Parmy i Juventusu będzie oglądał na żywo w akcji swojego syna – Marcusa.

20:21 – Ostatnie derby Piolego w barwach Milanu?

W ostatnim czasie włoskie media informowały w sprawie przyszłości Stefano Piolego w Milanie. Według doniesień, “Rossoneri” podjęli decyzję o rozstaniu z Włochem po zakończeniu trwającej kampanii.

20:15 – Fani Interu motywują Calhanoglu

Hakan Calhanoglu dziś jest gwiazdą Interu, ale w przeszłości reprezentował barwy Milanu. Fani “Nerazzurrich” motywują Turka głośnymi śpiewami, aby skarcił swój były klub.

20:12 – Piłkarze Interu wybiegli na rozgrzewkę

20:10 – Pojedynek kreatorów

Rafael Leao oraz Federico Dimarco w swoich zespołach mają najwięcej wykreowanych szans bramkowych. Skrzydłowy Milanu ma ich na koncie aż 16, natomiast Włoch 13.

20:04 – Czy Inter będzie dziś świętował Scudetto?

TAK 60%
NIE 40%
5+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • TAK
  • NIE

19:57 – Klinsmann wierzy w sukces “Nerazzurrich”

Jurgen Klinsmann w przeszłości reprezentował barwy Interu Mediolan. Sentyment do tego klubu pozostał u Niemca. 59-latek wierzy, że “Nerazzurri” będą dziś świętowali Scudetto po derbach Mediolanu.

19:54 – Ruud Gullit z uznaniem o Interze

Ruud Gullit przed dzisiejszym spotkaniem udzielił wywiadu włoskiej prasie. Legenda Milanu z uznaniem wypowiedziała się o Interze, ale podkreśliła, że “Rossoneri” nie mogą tego meczu przegrać.

19:52 – Piękna inicjatywa kibiców Interu i Milanu

Przed dzisiejszymi derbami chwilowo został zakopany topór wojenny między kibicami Interu i Milanu. Fani obu drużyn wspólnie zebrali się, aby zebrać żywność dla wolontariuszy, którzy pomagają bezdomnym w Mediolanie.

19:50 – Do meczu niecała godzina. Na trybunach już gorąco

Pierwszy gwizdek rozbrzmi za niespełna godzinę, a na trybunach kibicowskich zbierają się fani. Robi się gorąco na Stadio Giuseppe Meazza.

19:48 – W takim zestawieniu zagra AC Milan

Potwierdziły się medialne doniesienia, że Stefano Pioli zaskoczy składem. Dziś na pozycji napastnika włoski szkoleniowiec desygnował do gry Rafaela Leao.

19:47 – Poznaliśmy wyjściowy skład Interu Mediolan

W Interze bez zaskoczeń .Simone Inzaghi desygnował do boju pierwszy garnitur

19:45 – Inter nowym mistrzem Włoch?

Już za godzinę rozpoczną się derby Mediolanu, w których Inter może przypieczętować zdobycie mistrzostwa Włoch. Nerazzurri do poniedziałkowego meczu przystępują w roli faworyta.