Kontuzja Alexa Sandro szansą dla młodych talentów Juventusu

Alex Sandro został wykluczony z gry w Juventusie na około sześć tygodni z powodu kontuzji. Włoskie media uważają, że to znakomita szansa dla młodego gracza Starej Damy Deana Huijsena na przedostanie się do pierwszego składu pod wodzą Massimiliano Allegriego.

Alex Sandro
Obserwuj nas w
IMAGO / Marco Canoniero Na zdjęciu: Alex Sandro
  • Juventus ma dosyć wąską kadrę w obecnym sezonie
  • Z gry na kilka tygodni wypadł Alex Sandro
  • To otwiera szansę młodym zawodnikom

Huijsen skorzysta na kontuzji Alexa Sandro

Juventus w ostatnim czasie coraz bardziej ufa młodym zawodnikom, a swoje umiejętności mogli potwierdzić tacy zawodnicy, jak Fabio Miretti, Nicolo Fagioli i Samuel Iling-Junior.

Stara Dama z uwagi na brak gry w europejskich pucharach w obecnej kampanii nie ma zbyt szerokiej kadry. To sprawia, że kontuzje graczy z podstawowego składu będą otwierać szansę młodym zawodnikom. Tak ma być właśnie w przypadku urazu Alexa Sandro i Deana Huijsena. Choć włoskie media podkreślają, że szanse 18-latka na debiut zbyt duże nie są, to przynajmniej będzie miał okazję na obycie się w pierwszej drużynie.

Juventus jest jednym z niewielu klubów we Włoszech, które mają drugą drużynę, a ich model zaczyna przynosić owoce. Być może to jasny sygnał dla innych drużyn Serie A, że warto inwestować w takie rozwiązania, aby poszukiwać młodych talentów.

Zobacz również: Kompromitujący występ drużyny Czesława Michniewicza. Sytuacja robi się nieciekawa

Komentarze