Van Dijk zaprzecza zarzutom ws. wyboru nowego selekcjonera

Virgil van Dijk
PressFocus Na zdjęciu: Virgil van Dijk

Angielski dziennik The Mirror opublikował artykuł, w którym przekonywał, że Virgil van Dijk stoi na czele zawodników mających sabotować wybór Louisa Van Gaala na nowego selekcjonera reprezentacji Holandii. Zawodnik Liverpoolu w mocnych słowach zdementował te doniesienia.

  • Holandia odpadła z Euro 2020 już po 1/8 finału, przez co tamtejsza federacja zwolniła Franka de Boera z roli selekcjonera
  • Media spekulują, że głównym faworytem do przejęcia stanowiska jest Louis van Gaal
  • The Mirror opublikowało artykuł, wedle którego Virgil van Dijk miałby dowodzić grupą piłkarzy sabotującą ten pomysł. Zawodnik Liverpoolu zdementował te pogłoski w dobitnych słowach

Van Dijk: to kompletne kłamstwo

Reprezentacja Holandii przeszła przez fazę grupową Euro 2020 jak burza. W 1/8 finału mierzyła się z Czechami i była wyraźnym faworytem starcia, ale niespodziewanie odpadła. Ta porażka kosztowała posadę Franka de Boera. Do tej pory Oranje nie zatrudnili jego następcy. W mediach pojawiły się informacje, jakoby faworytem do objęcia tego stanowiska był Louis van Gaal, który piastował je już dwukrotnie – w latach 2000-2001 oraz 2012-2014. Dziennikarz The Mirror opublikował artykuł, w którym przekonywał, że istnieje grupa zawodników reprezentacji, które mają ten wybór sabotować. Na czele tej grupy stać miał Virgil van Dijk.

Kapitan Oranje szybko i zdecydowanie zareagował na te doniesienia.

“Ta historia to kompletne kłamstwo. Nigdy dla dziennikarzy nie było ważniejsze mówienie prawdy niż zmyślanie. Wstydź się, panie Mullock” – napisał na swoim koncie twitterowym kapitan Liverpoolu i reprezentacji Holandii.

30-latek zrezygnował z udziału w Euro 2020, by dojść do pełni zdrowia po poważnej kontuzji odniesionej w trakcie ligowych derbów Merseyside. W reprezentacji rozegrał 38 spotkań, w których strzelił cztery gole.

Komentarze