Gwiazdy Arsenalu poza kadrą Brazylii. Tite tłumaczy

Gabriel Jesus
PressFocus Na zdjęciu: Gabriel Jesus

Trio z Arsenalu Gabriel Jesus, Gabriel Martinelli i Gabriel Magalhaes nie otrzymali powołań na najbliższe mecze towarzyskie reprezentacji Brazylii, które odbędą się w drugiej połowie września. Selekcjoner Canarinhos, Tite, wytłumaczył swoją decyzję.

  • Trzech piłkarzy Arsenalu nie dostało powołań do reprezentacji Brazylii
  • Największym zaskoczeniem było pominięcie Gabriela Jesusa
  • Tite wytłumaczył swoją decyzję

Gabriel Jesus odpocznie w przerwie reprezentacyjnej

Wszyscy trzej zawodnicy Arsenalu byli częścią składu Brazylii w czerwcowych meczach towarzyskich z Koreą Południową i Japonią, chociaż Gabriel Magalhaes nie pojawił się w żadnym ze spotkań z powodu kontuzji uda i wciąż nie zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Brazylii.

Jesus i Martinelli świetnie rozpoczęli nowy sezon Premier League i odegrali kluczową rolę w zwycięstwach drużyny Mikela Artety w pięciu z sześciu dotychczasowych meczów. Ale nie wystąpią w meczach Brazylii z Ghaną i Tunezją podczas zbliżającej się przerwy reprezentacyjnej.

Pytany o nieobecność Jezusa w składzie, selekcjoner kadry Brazylii Tite zasugerował, że ta decyzja pozwoli mu przyjrzeć się bliżej innym graczom. – Gabriel Jesus ma teraz świetny okres, to prawda. Ale moje powołania są szansą dla innych. Będę miał okazję przetestować nowych zawodników i inne rozwiązania. W piłce nożnej najważniejsze są gole, ale w składzie trzeba też znaleźć równowagę.

Podczas mistrzostw świata w Katarze Brazylijczycy w grupie G zmierzą się z Serbią, Szwajcarią i Kamerunem.

Zobacz również: The Athletic: mecze angielskich drużyn w europejskich pucharach odbędą się

Komentarze