Southgate tajemniczy przed meczem z Polską. “Nie musimy ułatwiać zadania rywalom”

Gareth Soutghate
Gareth Soutghate PressFocus

Reprezentacja Anglii w niedzielę odniosła drugie zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Podopieczni Garetha Southgate’a pokonali 2:0 Albanię, ale nie zachwycili w tym meczu. Po zakończeniu pojedynku selekcjoner był pytany o plan poradzenia sobie z występującymi problemami przed środowym meczem z Polską na Wembley.

Soutghate nie wyklucza zmian na mecz z Polską

W pierwszym eliminacyjnym spotkaniu reprezentacja Anglii wysoko 5:0 pokonała San Marino, natomiast w drugim pokonała 2:0 Albanię. Teraz zmierzy się z teoretycznie silniejszym rywalem, jakim niewątpliwie jest reprezentacja Polski.

Soutghate nie chciał zdradzić, w jaki sposób zamierza zatrzymać na Wembley między innymi Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka. Przyznał natomiast, że można spodziewać się zmian w składzie.

Pytany o to, czy zdecyduje się na grę trójka czy czwórką obrońców odpowiedział: – Będą pewne personalne decyzje, decyzje dotyczące tego, co będzie najlepsze dla naszej gry, ale większość z tego zachowamy dla siebie.

– Przyjrzymy się Polsce i zobaczymy, jak wyglądał ich mecz z Andorą. Nie musimy pomagać naszym przeciwnikom. Decyzje w tej sprawie będziemy podejmować we własnym gronie – kontynuował szkoleniowiec angielskiej kadry.

– Wiemy, że mamy głębię składu, z której możemy skorzystać, jeżeli będziemy potrzebowali odświeżenia. Zobaczymy, jak wszyscy będą wyglądali rano – dodał Southgate.

Środowe spotkanie Anglia – Polska rozegrane zostanie na londyńskim Wembley. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 20:45.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 31. marca 2021 20:41.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze