Robert Lewandowski odznaczony przez prezydenta

Andrzej Duda i Robert Lewandowski
Andrzej Duda i Robert Lewandowski fot. Jakub Szymczuk/KPRM

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski został w poniedziałek odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Odrodzenia Polski. To odznaczenie za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promowanie Polski na arenie międzynarodowej – poinformowała Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polski.

Do wręczenia orderu doszło w poniedziałkowe przedpołudnie w Pałacu Prezydenckim.

– Wielce szanowny nasz bohaterze, nie tylko dzisiejszego dnia i tej ceremonii, ale śmiało można powiedzieć nasz bohaterze narodowy, w sportowym słowa znaczeniu. To bardzo ważna dla mnie chwila, że mogę wręczyć panu, wspaniałemu piłkarzowi, nie tylko polskiemu, ale wspaniałemu piłkarzowi także w przestrzeni europejskiej i światowej, to wysokie państwowe odznaczenie – powiedział prezydent Andrzej Duda.

– Powiedział pan kiedyś ładne zdanie, że nie liczy trofeów, które pan zdobywa, tylko myśli już o następnych. Są jeszcze trzy wyższe odznaczenia w naszym kraju, odznaczenia, które są do zdobycia. Jestem przekonany, że zdobędzie pan kolejne, bo jest pan cały czas młodym człowiekiem. Jest pan cały czas wspaniałym sportowcem, jest pan cały czas na fali wznoszącej. Kolejne trofea i tytułu, które pan zdobywa robią oszałamiające wrażenie. Wspaniałe dwa tytuły piłkarza roku FIFA i UEFA za 2020 rok, plasują pana na absolutnym parnasie tej dyscypliny sportu – kontynuował prezydent.

– Jest mi niezmiernie miło otrzymać takie odznaczenie. To na pewno wielka duma. Chciałem także na wstępie powiedzieć, że piłka nożna to przede wszystkim sport drużynowy, dlatego wszystko, co osiągam, na co tak ciężko pracuję, to także zasługa trenerów, sztabów, kolegów z boiska, a także rodziny – powiedział Robert Lewandowski.

Komentarze

Na temat “Robert Lewandowski odznaczony przez prezydenta

Robert Lewandowski jest inteligentnym człowiekiem i doskonale wie co robi, tak samo jak wie żeby nie mieszać się do polityki bo jest sportowcem. idzie mu to bardzo dobrze, bardzo mądrze zarządza karierą a to jest kolejny dowód. To politycy chcą ogrzać się w jego blasku i lgną do niego na szczęście Lewy traktuje ich na chłodno. Były już próby obecnej władzy na przymilenie się do Lewego które zostały przez niego elegancko załatwione a politykierzy pislamu zostali odesłani z kwitkiem. Bardzo to nie w smak było obecnej władzy więc niejako “zmusili” Lewego do wizyty w pałacu u marionetki Kaczyńskiego przyznając mu bardzo ważne państwowe odznaczenie, z jednej strony Lewy został zmuszony do wizyty i akcję w pałacu ale za to otrzymał nie byle jakie odznacznie więc jak to Pudzian mawia: Tanio skóry nie sprzedał… ale czy aby na pewno sprzedał? Moim zdaniem zachował się racjonalnie w zaistniałej sytuacji i wielką głupotą było by gdyby zaczął ujawniać swoje namiętności poliutyczne. Nie jest żadną tajemnicą że obecna władza nie jest specjalnie poważana i lubiana przez Lewandowskiego ale że ma chłopak zadady, dobre maniery i używa mózgu to dostał odznaczanie inaczej niż formalną nagrodą pislamiści nigdy nie zaciągnęli by Lewego do wspólnego zdjęcia.