PNA 2019: Orzeł wyeliminował Orły. WKS w ćwierćfinale

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

W przedostatnim spotkaniu 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki 2019, Wybrzeże Kości Słoniowej skromnie pokonało Mali 1:0 (0:0). Orły pożegnały się z turniejem po bramce Wilfrieda Zahy, który na co dzień występuje w ekipie… Orłów z Londynu, czyli Crystal Palace.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać prawie 20 minut – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego błąd popełnił Gbohouo, ale futbolówki z kilku metrów nie zdołał zmieścić w świetle bramki Diaby. Trzy minuty później, 28-latek próbował zaskoczyć jeszcze iworyjskiego bramkarza strzałem z rzutu wolnego, ale tym razem Gbohouo przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Podopieczni trenera Kamary nie wyglądali w pierwszej połowie najlepiej – reprezentanci WKS-u zdołali oddać tylko jeden, do tego niecelny strzał. W końcówce, bliscy szczęścia byli za to Malijczycy, ale minimalnie pomylił się napastnik FC Porto, Moussa Marega.

Dziesięć minut po przerwie, po raz pierwszy do głosu doszły Słonie, ale w bramkę nie zdołał trafić Kodjia. W 65. minucie, do piłki na linii pola karnego Iworyjczyków dopadł za to Adama Traore, który posłał ją jednak nad poprzeczką.

Trzy minuty później, znów groźnie zrobiło się pod bramką Orłów – w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kodjia, ale napastnik Aston Villi przegrał pojedynek z Diarrą, który zdołał sparować piłkę ręką na boczną siatkę.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, podopieczni trenera Kamary objęli jednak prowadzenie – po dograniu z głębi pola, piłkę głową przedłużył jeszcze Kodjia, a strzałem z ostrego kąta Diarrę pokonał Zaha. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie – Iworyjczycy walkę o półfinał stoczą przeciwko Algierii.

Mali – Wybrzeże Kości Słoniowej 0:1 (0:0)