PNA 2019: Nigeria w ćwierćfinale

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

Gracze kadry Nigerii wygrali z Kamerunem 3:2 i awansowali do 1/4 PNA. Bramki dla triumfatorów zdobyli Ighalo (dwie) i Iwobi.

Jak wyglądało to pierwsze dzisiejsze spotkanie w ramach PNA? Piłkarze z Nigerii objęli prowadzenie już w 19. minucie, kiedy to swoją sytuację wykorzystał Ighalo.

Po pierwszej połowie prowadzili jednak reprezentanci rywali. Najpierw w 41. minucie do wyrównania doprowadził Bahoken.

Kilka minut potem na listę strzelców wpisał się natomiast N’Jie. Było 2:1 dla Kamerunu, a druga odsłona zapowiadała się bardzo ciekawie.

Emocji nie brakowało również po przerwie. W 63. minucie po raz drugi bramkarza Kamerunu pokonał Ighalo.

Kilka minut później było już natomiast 3:2 dla Nigerii. Tym razem Ighalo zamienił się w asystenta, a sytuację sam na sam wykorzystał Iwobi.

W 72. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Ngadeu-Ngadjui, ale jego próba okazała się jednak finalnie niecelna.

Cztery minuty potem swoją szansę miał natomiast Ighalo. Tym razem dobrze w bramce Kamerunu spisał się jednak Onana.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Nigeria zwyciężyła 3:2.

Nigeria – Kamerun 3:2 (1:2)

1:0 Ighalo 19′
1:1 Bahoken 41′