PNA 2019: Bramkowa posucha w Egipcie trwa

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

0:0 po raz pierwszy, 0:0 po raz drugi i 0:0 po raz trzeci – tak w skrócie podsumować można sobotę na Pucharze Narodów Afryki 2019. Na zakończenie sobotnich zmagań, a także drugiej kolejki fazy grupowej, Benin po bezbarwnym spotkaniu podzielił się punktami z Gwineą Bissau.

Na jedną zmianę po remisie z Ghaną zdecydował się trener Dussuyer – Adilehou został zastąpiony przez Sessegnona. Aż cztery korekty po porażce z Kamerunem zarządził za to opiekun Gwinei Bissau, Baciro Cande – zamiast Rudinilsona, Nadjacka, Mednesa i Silvy mogliśmy oglądać Djalo, Nanu, Burę i Baldego.

Jako pierwsi do głosu doszli piłkarze Beninu – w 13. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę w bocznej siatce umieścił Adeoti. Siedem minut później akcja przeniosła się pod drugą bramkę, gdzie po uderzeniu Manconiego zza pola karnego, futbolówka przeleciała tuż obok słupka.

Dwie minut po przerwie, szansę na otworzenie wyniku miał Mendy, ale zawodnik Vitorii Setubal nie trafił w bramkę. Na kolejną wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać aż pół godziny – po dośrodkowaniu Sessegnona z rzutu wolnego, groźnie, aczkolwiek niecelnie, główkował Mounie.

Bezbramkowy remis na Ismailia Stadium dopełnił, delikatnie mówiąc, rozczarowujący dzień na Pucharze Narodów Afryki – wszystkie trzy niedzielne spotkania zakończyły się bowiem wynikami 0:0.

Po dwóch kolejkach w grupie F, liderem tabeli jest Kamerun, który uzbierał cztery punkty. Za plecami obrońców tytułu znajdują się Ghana (2) i Benin (2), a klasyfikację zamyka Gwinea Bissau (1). W trzeciej kolejce, Benin zmierzy się z Kamerunem, a Gwinea Bissau podejmie Ghanę.

Jutro rozpocznie się rywalizacja w trzeciej kolejce – na pierwszy ogień grupa B, w której Burundi powalczy z Gwineą, a Madagaskar stoczy bój z Nigerią. Wieczorem czekają nas ostatnie mecze w grupie A – punkty gospodarzom spróbuje urwać Uganda, a Demokratyczna Republika Kongo postara się o pierwsze punkty w rywalizacji z Zimbabwe.

Benin – Gwinea Bissau 0:0

Adeoti, Soukou – Nanu

Benin: Farnolle – Adenon, Verdon, Imorou, Baraze – Adeoti – D’Almeida (66′ Mama), Sessegnon, Soukou (64′ Dossou), Pote (90+1′ Djiglia) – Mounie

Gwinea Bissau: Mendes – Djalo, Soares, Mamadu Cande, Nanu – Bura, Pele (69′ Jaquite), Manconi – Mendy, Balde (86′ Jorginho), Piquetti