Gracz Lecha Poznań kontuzjowany w meczu reprezentacji Polski

Filip Szymczak, gracz Lecha Poznań doznał kontuzji kolana w piątkowym meczu towarzyskim reprezentacji u-21 z Austrią.

Filip Szymczak
PressFocus Na zdjęciu: Filip Szymczak
  • Filip Szymczak doznał kontuzji kolana w meczu reprezentacji Polski do lat 21
  • Przez ten fakt opuści resztę zgrupowania i wróci do Polski
  • Wstępna diagnoza wykluczyła jednak poważny uraz

Kapitan reprezentacji U-21 kontuzjowany. Wraca do Polski

Reprezentacja Polski do lat 21 pod wodzą Michała Probierza przebywa obecnie w Turcji na zgrupowaniu, gdzie rozgrywa swoje mecze kontrolne. Podczas pierwszego z nich podstawowy gracz Lecha Poznań – Filip Szymczak doznał kontuzji kolana i musiał przedwcześnie opuścić plac gry przy wsparciu fizjoterapeutów już w 64 minucie meczu z Austrią.

Tuż po ostrym wejściu gracza z Austrii w kapitana naszej kadry, doszło do spięcia pomiędzy trenerami obu ekip. Selekcjoner gości wparował na boisko, chcąc przerwania spotkania. Kontuzjowanego Szymczaka zastąpił Aleksander Buksa. A w sobotę gracz Lecha Poznań wróci do Polski w celu dalszej, szczegółowej diagnostyki.

Tuż przed doznanym urazem, bo w 60. minucie spotkania Szymczak nie wykorzystał rzutu karnego. Spotkanie zakończyło się ostatecznie bezbramkowym remisem. Kolejnym rywalem podopiecznych kadry Michała Probierza będzie reprezentacja Albanii. Mecz w poniedziałek 27 marca o godzinie 16:00.