Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. Grzegorz Wajda

Morata dedykuje wygraną Luisowi Enrique

Reprezentację Hiszpanii we wtorkowy wieczór do zwycięstwa poprowadził Alvaro Morata, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w starciu przeciwko Malcie. Napastnik Chelsea FC stwierdził po spotkaniu, że swoje trafienia na wagę wygranej dedykuje trenerowi Luisowi Enrique.

Czytaj dalej…

– Dzisiaj mieliśmy więcej motywacji do tego, aby odnieść zwycięstwo dla naszego trenera. Zasługuje na to – mówił Morata cytowany przez FourFourTwo.

– Miejmy nadzieję, że wszystko ułoży się po jego myśli – dodał Hiszpan.

Przypomnijmy, że selekcjoner reprezentacji Hiszpanii nie mógł być obecny w trakcie wtorkowej potyczki z udziałem ekipy z Półwyspu Iberyjskiego, na co wpływ miały ważne sprawy rodzinne trenera, o czym poinformowała oficjalna strona Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej.

Reprezentacją Hiszpanii z ławki rezerwowych dowodził Roberto Moreno, który nie ukrywał, że nie była to dla niego łatwa sprawa. – To dla mnie najtrudniejszy moment w profesjonalnym sporcie. Wierzę jednak, że wszystko będzie dobrze – mówił asystent Luisa Enrique, który pozwolił sobie również na kilka zdań komentarza.

– Wejście do gry nie było łatwe, w takich okolicznościach, jakie nas spotkały. Takie momenty wzmacniają jednak drużynę. Wiedzieliśmy jednak, że musimy spełnić swoje zadanie, robiąc to nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla Luisa Enrique – skwitował.

Komentarze