Michał Probierz trenerem reprezentacji Polski U21

Michał Probierz
PressFocus Na zdjęciu: Michał Probierz

Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie poinformował, że nowym trenerem reprezentacji do lat 21 został Michał Probierz. Szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku Macieja Stolarczyka.

  • Michał Probierz został trener reprezentacji Polski U21
  • Szkoleniowiec od listopada pozostawał bez pracy
  • W karierze trenerskiej wygrywał Puchar i Superpuchar Polski

Michał Probierz zastąpił Macieja Stolarczyka w kadrze U21

Urodzony w 1972 roku Michał Probierz jako piłkarz występował między innymi w Ruchu Chorzów, Górniku Zabrze, Pogoni Szczecin czy Widzewie Łódź. Za granicą bronił barw Bayeru 05 Uerdingen, KFC Uerdingen 1905 oraz SG Wattenscheid 09. Łącznie w polskiej ekstraklasie zagrał w 260 spotkaniach. Występował też w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Swoją przygodę na ławce trenerskiej rozpoczynał pracując z młodzieżą w SG Wattenscheid 09 oraz w Górniku Zabrze. Jako pierwszy trener prowadził Polonię Bytom, Widzew Łódź, Jagiellonię Białystok, ŁKS Łódź, Aris Saloniki, Wisłę Kraków, GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk i Cracovię.

Jego sukcesy w roli szkoleniowca to Puchar oraz Superpuchar Polski z Jagiellonią Białystok wywalczony w 2010 roku. Z podlaskim zespołem w 2017 roku wywalczył również wicemistrzostwo Polski. W 2020 roku z Cracovią powtórzył sukces w krajowym pucharze sięgając z Pasami po Puchar i Superpuchar Polski.

Szkoleniowiec bez pracy pozostawał od listopada ubiegłego roku, gdy rozstał się po czterech latach z Cracovią. Trener zaliczył jeszcze krótki epizod w Termalice, jednak tuż po podpisaniu umowy postanowił ją zerwać.

Zobacz również: Zmarł były reprezentant Polski. Janusz Kupcewicz nie żyje

Komentarze