Messi show na El Sadar, pięć goli Argentyńczyka!

Leo Messi
Pressfocus Na zdjęciu: Leo Messi

W towarzyskim meczu rozgrywanym na Estadio El Sadar w Pampelunie, reprezentacja Argentyny rozbiła Estonię 5:0. Wszystkie gole dla Albicelestes strzelił Leo Messi.

• To pierwszy taki wyczyn Leo Messiego w narodowych barwach
  • Argentyńczyk ma już zatem na koncie 86 bramek w drużynie narodowej
  • W klasyfikacji najskuteczniejszych graczy w reprezentacji awansował właśnie na 4. miejsce

Messi goni Dahariego

W pierwszej połowie Leo Messi dwukrotnie trafił do siatki. Najpierw pewnie wykonał rzut karny w 9. minucie, zaś tuż przed przerwą wykorzystał dokładnie podanie Papu Gomeza. W drugiej części rywalizacji dołożył kolejne trzy trafienia. W 47. minucie skompletował hat-tricka (tym razem asystował mu Nahuel Molina), zaś następne dwa trafienia padły już po indywidualnych akcjach napastnika PSG.

Tym samym 7-krotny zdobywca Złotej Piłki ma już na koncie 86 goli w barwach reprezentacji Argentyny. W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców swoich drużyn narodowych wyprzedził zatem Węgra Ferenca Puskasa (85 bramek) i w tym zestawieniu awansował na 4. miejsce. Do trzeciego Mokharta Dahariego z Malezji traci aktualnie tylko trzy trafienia.

To również pierwszy taki wyczyn Messiego w argentyńskiej kadrze. Do tej pory jego najlepszym wynikiem był hat-trick, który w biało-błękitnych barwach zanotował siedmiokrotnie.

Przeczytaj również: Messi zachwycony atmosferą na Wembley. “To było coś niesamowitego”