Przed Euro 2020: skromna wygrana Ukrainy

Andrij Szewczenko
PressFocus Na zdjęciu: Andrij Szewczenko

W drugim sparingowym spotkaniu w ramach przygotowań do Euro 2020 reprezentacja Ukrainy skromnie 1:0 pokonała Irlandię Północną. Czwartkowy mecz rozegrany został w Dniepropietrowsku.

Drugi sprawdzian reprezentacji Ukrainy

Podopieczni Andrija Szewczenki pierwsze kontrolne spotkanie rozegrali 23 maja. Na stadionie w Charkowie sprawili jednak zawód swoim kibicom, szczęśliwie remisując 1:1 z Bahrajnem. Teraz zaprezentowali się zdecydowanie lepiej.

Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Na prowadzenie w pierwszych minutach mógł ich wyprowadzić Jaremczuk, ale płaskie uderzenie z około 12 metrów świetnie wybronił Peacock-Farrell. Po chwili reprezentacja Ukrainy mogła już jednak cieszyć się z gola. Po dośrodkowaniu Ołeksandra Karawajewa z prawej strony boiska, strzałem głową z pięciu metrów do siatki trafił Ołeksandr Zubkow.

Kilka minut przed przerwą bardzo dobrą interwencją popisał się Buszczan, który odbił piłkę po groźnym strzale głową Browna. Ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie również nie obejrzeliśmy kolejnych goli, ale reprezentacja Ukrainy miała mecz pod pełną kontrolą. W doliczonym czasie do siatki co prawda trafił Besiedin, ale gol nie został uznany z powodu spalonego.

Przed rozpoczęciem Euro 2020 drużynę Andrija Szewczenki czeka jeszcze jedno towarzyskie spotkanie. 7 czerwca na stadionie w Charkowie zmierzy się z Cyprem.

Rywalizację w Mistrzostwach Europy Ukraina rozpocznie 13 czerwca, meczem z teoretycznie najsilniejszym zespołem grupy C – reprezentacją Holandii. W kolejnych spotkaniach mierzyć się będzie z Macedonią Północną (17 czerwca) i Austrią (21 czerwca).