Martinez poprowadzi giganta, porozumienie osiągnięte

Roberto Martinez
fot. PressFocus Na zdjęciu: Roberto Martinez

Reprezentacja Portugalii po mistrzostwach świata podjęła decyzję o rozstaniu z Fernando Santosem. The Athletic przekonuje, że nowym opiekun Selecao ma zostać Roberto Martinez, który był swego czasu przymierzany do objęcia sterów nad reprezentacją Portugalii.

  • Wygląda na to, że zakończyło się poszukiwanie nowego selekcjonera reprezentacji Portugalii
  • The Athletic podaje, że będzie nim Roberto Martinez
  • 49-latek ma zostać oficjalnie przedstawiony jako nowy opiekun Selecao w przyszłym tygodniu

Martinez ma zostać nowym opiekunem Portugalczyków

Reprezentacja Portugalii ma zamiar odzyskać blask, który świecił w trakcie Euro 2016. Wówczas Cristiano Ronaldo i spółka wygrali europejski czempionat.

Pomóc w powrocie na szczyt Portugalczykom ma Roberto Martinez. Hiszpan według The Athletic już osiągnął ustne porozumienie ze sternikami Portugalskiej Federacji Piłkarskiej, a ogłoszenie oficjalnej decyzji ma mieć miejsce w przyszłym tygodniu.

Martinez rozstał się z reprezentacją Belgii po nieudanym mundialu w Katarze. Czerwone Diabły zakończyły turniej na fazie grupowej. Hiszpan prowadził Belgię od sierpnia 2016 roku.

Portugalczycy do gry wrócili już w marcu. Zaczną wówczas rywalizację o awans na Euro 2024. Zmierzą się z najpierw z Liechtensteinem, a następnie z Luksemburgiem.

Portugalia o awans na turniej w Niemczech rywalizować będzie w grupie J. Oprócz wymienionych wyżej ekip na drodze Cristiano Ronaldo i spółki staną także: Bośnia i Hercegowina, Islandia, oraz Słowacja.

Czytaj więcej: AS Roma nie pozwoli Mourinho na objęcie kadry Portugalii

Komentarze